Zapomniane perełki strategii RPG wreszcie powracają

Nostalgia za zapomnianymi grami: skup się na Ogre Battle: The March of the Black Queen

Forgotten Games to regularny felieton poświęcony godnym uwagi grom, które odeszły w zapomnienie i dziś mogą być trudno dostępne. Aby zobaczyć wszystkie inne gry omówione do tej pory, przejrzyj 11 poprzednich numerów Forgotten Games w naszej sekcji kolumn. Nie możemy spojrzeć na okładkę Ogre Battle: The March of the Black Queen bez „usłyszenia” Ogre Battle: The March of the Black Queen. Od kultowego motywu głównego, przez wiwaty i buczenie podczas wyzwolenia miast, po stłumione próbki wokalne „walki” i „dziękuję!” » – wszystko wraca do mojej pamięci. (Źródło obrazu: IGN).

Strategiczna oferta bardzo odmienna od tego, co zwykle znajdujemy

Ogre Battle: The March of the Black Queen, opracowane i wydane przez tokijskie studio Quest, przy wsparciu Nintendo, stawiało czoła zniechęcającym wyzwaniom: tętniącemu życiem i zatłoczonemu krajobrazowi RPG zdominowanym przez Square i Enix. Jednak to praktycznie nieznane studio dokonało krytycznego i finansowego zamachu stanu, który natychmiast przyciągnął uwagę i ostatecznie skłonił Enix do przeniesienia gry do Stanów Zjednoczonych. (Źródło obrazu: IGN).

Intrygujące odniesienia muzyczne i oryginalny system gry

Ogre Battle jest pełne odniesień do muzyki Queen i innych źródeł inspiracji Matsuno. Każdy wojownik ma szczegółowy zestaw statystyk, w tym siłę, zwinność, inteligencję, charyzmę, szczęście i punkty wytrzymałości, oprócz wspomnianego charakteru. Istnieje wiele różnych klas postaci – w tym potężne potwory, które zadają duże obrażenia, ale nie mogą przewodzić drużynie. Zaskakująco głęboki system, który rozgrywa się w czasie rzeczywistym. Jednak zrozumienie i opanowanie gry zajmuje trochę czasu, nawet doświadczonym graczom. (Źródło obrazu: IGN).

Seria gier, które wyznaczyły epokę

Po Ogre Battle: The March of the Black Queen pojawiło się kilka gier rozszerzających uniwersum stworzone przez pierwsze tytuły. Ogre Battle 64: Person of Lordly Caliber zostało wydane w 2000 roku jako szósty rozdział sagi, a następnie Titans Battle: The Knight of Lodis na Game Boy Advance. W wiadomościach pojawiła się także niedawna zapowiedź remasteringu. (Źródło obrazu: IGN).

Źródło: www.ign.com