Zapaśnik przebrany za Sephiroth na największych zawodach zapaśniczych w Japonii, wychodzi do jednego skrzydlatego aniołaKenny Omega może być dyskutowany jako jeden z największych talentów wrestlingu, ale bez wątpienia jest jednym z najbardziej oddanych graczy tego sportu, czego dowodem jest niedawny hołd dla Sephiroth z Final Fantasy 7 w japońskim Wrestle Kingdom.

Na tegorocznej imprezie, która jest największą na ogromnym rynku wrestlingu w Japonii, były mistrz świata AEW z Kanady zmierzył się z Anglikiem Willem Ospreayem o IWGP United States Heavyweight Championship.

Omega wszedł do walki ubrany w kostium przypominający Sephirotha i wkroczył na ring, podczas gdy w tle grał kultowy motyw Jednoskrzydłego Anioła.

Kenny Omega, prawdziwe nazwisko Tyson Smith, zaczerpnął swój pseudonim z broni Omega z Final Fantasy i przez znaczną część swojej długiej kariery używał ciosu kończącego, zwanego Jednoskrzydłym Aniołem, co oznacza, że ​​ten cosplay nie jest pozbawiony kontekstu.

Smith używał innych elementów gier wideo jako części swojego repertuaru, takich jak Street Fighter, drwiąc z przeciwników Alexa podpis „Nie możesz uciec!” i wykonanie ruchu zwanego uderzeniem kolanem V Trigger.

Profesjonalne zapasy są popularne w Japonii co najmniej od lat 50. XX wieku, a pokazy wrestlingu odbywają się co 4 stycznia w Tokyo Dome od 1992 roku. Omega nie pojawił się w Wrestle Kingdom od 2019 roku, gdzie został pokonany przez Hiroshiego Tanahashiego w main event i wkrótce potem przeniósł się do All Elite Wrestling in America.

W tym poprzednim występie wszedł na ring do ścieżki dźwiękowej Hopes and Dreams from the Undertale, w kostiumie inspirowanym częściowo głównym bohaterem Deltarune.

Kenny Omega dwukrotnie w swojej karierze został uznany za zapaśnika numer jeden na liście 500 najlepszych wykonawców Pro Wrestling Illustrated.

Jeśli chcesz zobaczyć jego najnowszy występ o tematyce Final Fantasy w całości, usługa subskrypcji New Japan NJPW World jest dostępna za miesięczną opłatą w wysokości 999 jenów (około 7,50 USD).

Mat Jones jest koordynatorem społecznym IGN w Wielkiej Brytanii i o północy ponownie zmieni się w dynię.

Źródło : https://www.ign.com/articles/wrestler-cosplays-as-sephiroth-at-japans-biggest-wrestling-competition-comes-out-to-one-winged-angel