Zanurz się w fantastycznym świecie Dragon Quest i Chrono Trigger

Dragon Quest i Chrono Trigger, dwie kultowe gry wideo, które naznaczyły pokolenia graczy. Ale czy wiesz, że artysta stojący za tymi fantastycznymi światami jest ten sam?

Połączenie Dragon Ball, Dragon Quest i Chrono Trigger

Artysta jest oczywiście najbardziej znany ze swojej pracy nad Dragon Ball, Dr. Slump, Lady Red i Sand Land, a także wieloma innymi mangą. A były redaktor Toriyamy, Kazuhiko Torishima, polecił go Yuji Horii, innemu pisarzowi Shonen Jump pracującemu wówczas w Enix, do pracy nad grą wideo: Dragon Quest.

Dragon Quest: sojusz sztuki i gier

W dużej mierze powodem, dla którego zainteresowałem się Dragon Quest, była grafika Toriyamy. Cały kolorowy urok i bohaterskie, potężne projekty postaci idealnie pasują do tych pięknych światów fantasy, dzięki czemu grafika Toriyamy jest nierozerwalnie związana z doświadczeniem Dragon Quest.

Ikoniczne postacie i potwory

Cisi bohaterowie ożywają dzięki sztuce Toriyamy. Dragon Quest jest pełen uroczych i epickich projektów, które oddają ducha przygód gracza. Projekty postaci kobiecych i męskich są ponadczasowe i oferują różnorodne style, które nigdy się nie starzeją.

Chrono Trigger: kolejna udana współpraca

Toriyama przyczynił się także do powstania Chrono Trigger, ukochanej gry RPG. Jej urzekająca grafika wnosi do gry wyjątkową dynamikę, ze starannie zaprojektowanymi postaciami, potworami i środowiskami.

Dziedzictwo Toriyamy w świecie gier wideo

Sztuka Toriyamy wywarła wpływ na wielu artystów i twórców gier wideo, pozostawiając niezatarty ślad w branży. Od Pokémonów, przez Mario, po Sonic the Hedgehog, jego artystyczne wpływy są wszechobecne.

Śmierć Toriyamy wywarła znaczący wpływ, pozostawiając po sobie bezcenne dziedzictwo artystyczne. Poznaj jego twórczość, grając w Dragon Quest, Chrono Trigger lub Blue Dragon i uczcij życie niezwykłego artysty, który tchnął życie i akcję w swoje dzieła.

Źródło: www.nintendolife.com