Zakończenie integracji X z PlayStation na PS5 i PS4 już w przyszłym tygodniu

Playstation ogłosiło, że integracja z X (wcześniej znanym jako Twitter) zakończy się na PS5 i PS4 w przyszłym tygodniu poprzez nową aktualizację. Oznacza to, że użytkownicy nie będą już mogli bezpośrednio przesyłać zrzutów ekranu i klipów wideo z konsoli do serwisu społecznościowego.

Koniec integracji z X na PlayStation

Aktualizacja ogłoszona na stronie wsparcia PlayStation stwierdza, że ​​w poniedziałek 13 listopada zakończy się integracja z X, która obejmuje możliwość „wyświetlania całej zawartości opublikowanej w poście oraz przeglądania zawartości, trofeów i innej aktywności związanej z grami na X bezpośrednio z poziomu X. PS5/PS4 (lub w tym celu połącz konto X).”

Alternatywy dla udostępniania treści z gier

Chociaż ta funkcja jest stratą dla tych, którzy często z niej korzystają, istnieje kilka bardziej złożonych alternatyw, w zależności od platformy. Jeśli jesteś użytkownikiem PS5, nadal możesz używać aplikacji mobilnej PlayStation do przesyłania nagrań z rozgrywki i publikowania ich w X. Tutaj dowiesz się, jak to zrobić. Użytkownicy PS4 muszą korzystać z ShareFactory i wykonać trochę więcej pracy. Możesz sprawdzić kroki tutaj.

Koniec integracji z X

To samo zrobił Microsoft w kwietniu, wyłączając bezpośrednie udostępnianie miesięcznych opłat za interfejs programowania aplikacji (API). Oznacza to teraz, że Switch będzie jedyną konsolą umożliwiającą bezpośrednie udostępnianie multimediów na platformie X.

Co sądzisz o decyzji o zakończeniu integracji z X? Czy regularnie korzystałeś z tej funkcji? Daj nam znać w komentarzach!

Źródło: www.gameinformer.com