Zagraj w grę planszową Roguelike, odeprzyj wroga i broń wieży 16 marca


Streszczenie

  • Broń Wieży ukaże się na Xboksie 16 marca 2023 roku.
  • Gra jest turowym roguelike z elementami tower defense.
  • Kolejna współpraca Klabater i Goblinz Publishing. Poprzednie kolaboracje to m.in Iris i olbrzym, Legenda StrażnikówI Aż Po Oko.
  • Już dziś możesz zamówić w przedsprzedaży z 10% rabatem.

Cześć, tu Justyna Urbańska z Klabatera, przynoszę dobre wieści. We współpracy z Goblinz Publishing z dumą informujemy, że gra Broń Wieżyopracowana przez One Up Plus Entertainment, pojawi się na Xbox 16 marca!

O czym jest Defend the Rook?

Mówiąc prościej, Broń Wieży to gra planszowa roguelike z elementami tower defense.

Wrogowie atakują cię pięcioma falami z różnych stron, aby zniszczyć główny budynek – wieżę.

Aby ich powstrzymać, masz bohaterów, wieże, pułapki, barykady i zaklęcia.

Bohaterowie

Istnieją trzy podstawowe typy bohaterów: Wojownik, Łotrzyk i Czarodziejka. Każdy z nich ma jeszcze trzy warianty z unikalnymi umiejętnościami.

Wojownik Łobuz Czarodziejka
Samuraj Korsarz Banshee
Barbarzyńca Leśniczy Czarna Czarownica
Dowódca elfów Najemnik Opętana dusza

Wojownik

Wieże

Oto, gdzie podczas grania przychodzą na myśl gry typu tower defense Broń Wieży.

Masz trzy podstawowe wieże:

  • Wieża armatnia – duży zasięg, niskie obrażenia
  • Tajemna Wieża – średni zasięg, średnie obrażenia
  • Szmaragdowa Wieża – krótki zasięg, duże obrażenia

Gra wokół ich zasięgu i obrażeń jest kluczowa z taktycznego punktu widzenia. Każda z nich ma dwa ulepszenia, nadające wieżom unikalne cechy.

Pułapki i Barykady

Nie ułatwimy potworom dotarcia do waszych wież. Aby ich powstrzymać, masz kilka pułapek, które mogą spowolnić wrogów lub zadać im obrażenia. Umieszczenie ich we właściwym miejscu może zadecydować o wygranej lub przegranej bitwie, ponieważ na przykład niektórzy z twoich bohaterów korzystają z pułapek.

Zaklęcia

Ponownie, podobnie jak w przypadku Wież i Barykad, zaklęcia zadają cios lub zapewniają użyteczność twoim jednostkom. Staniesz przed wyborem, aby zadać obrażenia wrogowi i ewentualnie go wyeliminować lub chronić swoją obronę.

Ładunek zaklęć

Wrogowie

Wrogowie przybywają falami. W każdej rundzie jest pięć fal wrogów z bossem w ostatniej rundzie. Zabicie bossa daje klejnot, który możesz później wykorzystać do ulepszeń. Twoi bohaterowie nie muszą przeżyć, a ich upadek nie oznacza końca gry. Zostaną one zweryfikowane na początku następnej rundy. Oznacza to, że możesz wejść all-in u bossa; jednak nie będziesz chciał stracić bohaterów przed ostatnią falą.

Wieża

W przeciwieństwie do gier typu MOBA, np Liga Legend, DotA 2Lub Porazić, Wieża to nie tylko nieruchomy obiekt, który musisz chronić. W Broń Wieżymożesz poruszać wieżą, a także ma ona pewne możliwości ofensywne.

Wieżę można ulepszyć. W tym miejscu gra przypomina mobilne gry budujące bazę, takie jak Starcie klanówi wszystkie jego klony.

Podstawowa wieża

Wieża

Twierdza

Twierdza

Sanktuarium

Sanktuarium

Zabawa się nie kończy

Pierwsza kampania to tylko przystawka przed daniem głównym, zwanym Wniebowstąpieniem. W Ascension poziom trudności wzrasta z każdym wybranym poziomem, co czyni go większym wyzwaniem. To tutaj gra wystawi na próbę twoje umiejętności strategiczne i planowania.

Ogólnie rzecz biorąc, ze wszystkimi ulepszeniami, systemem postępów, wyborami do wyboru i czystą mechaniką gry Broń Wieży oferuje wiele możliwości z różnymi wynikami do odkrycia. Staniesz przed trudnymi decyzjami, takimi jak: „Czy powinienem poświęcić wieżę, aby zapobiec utracie HP przez bohaterów, czy też powinienem sprawić, by bohater wchłonął obrażenia, aby zapobiec spaleniu wieży?”. Broń Wieży to jedna z tych gier, których nauka wymaga stromej krzywej, ale gdy tylko ją opanujesz, zostajesz w nią wciągnięty na dobre.

Broń Wieży

Xbox Live

Broń Wieży

Klabater

Walka planszowa typu roguelike połączona z elementami obrony wieży. Pokonaj hordy najeźdźców, aby pozostać przy życiu i ocalić ziemię! Rozmieść swoich bohaterów, aby przechytrzyć wroga! Ciesz się większą taktyką niż w przeciętnej grze TD, walcząc z falami wrogów. Odwróć sytuację najeźdźców za pomocą niszczycielskich zaklęć! Pokonaj przeciwności losu i przechytrz wroga. Buduj i ulepszaj swoje wieże, aby przetrwać atak! Aby przetrwać, będziesz musiał wykorzystać więcej niż tylko spryt i waleczność swoich bohaterów! Ostrożne rozmieszczenie wież i ulepszeń będzie konieczne, aby zapewnić zwycięstwo. Ustaw pułapki i barykady, aby obronić swój zamek! Używaj ich mądrze, aby zmylić najeźdźców. Siej spustoszenie w ich szeregach i rozbij ich starannie wypielęgnowane szeregi! Zostań mistrzem, aby ocalić królestwo! Czy masz to, czego potrzeba, aby uratować ziemię? Wskocz od razu i ciesz się zestawem generowanych proceduralnie turowych bitew typu roguelike, jak żadne inne! Każda stoczona bitwa jest wyjątkowa.

Źródło : https://news.xbox.com/en-us/2023/03/09/repel-the-enemy-and-defend-the-rook-on-march-16th/