Zaangażowanie w Fire Emblem — wszystko, co wiemyFire Emblem spędził lata we względnym zapomnieniu na Zachodzie, znany głównie z pojawienia się niektórych szermierzy w Super Smash Bros. Melee. Zmieniło się to w 2013 roku wraz z wydaniem Fire Emblem: Awakening, pierwszego wielkiego hitu serii w Ameryce Północnej. Od tego czasu taktyczna gra RPG stała się jedną z najpopularniejszych i docenionych przez krytyków serii Nintendo. Najnowsza pozycja z serii, Fire Emblem: Three Houses, została uznana za jedną z naszych najlepszych gier 2019 roku. Nie trzeba więc dodawać, że nowy Fire Emblem wystarczy, by nas bardzo podekscytować.

Fire Emblem Engage to nowa gra, świeży wpis w wieloletniej serii, która składa szczególny hołd własnej historii. Ta gra skupia główną historię i mechanikę rozgrywki wokół przywoływania postaci z poprzednich gier Fire Emblem, pozwalając nam zobaczyć niektóre z naszych ulubionych lub poznać postacie z gier, które nas ominęły. Oto wszystko, co wiemy o Fire Emblem Engage.

Fabuła

Podobnie jak wiele antologicznych serii RPG, Fire Emblem niekoniecznie ma jedną ciągłą narrację od gry do gry, ale każda gra ma pewne wspólne cechy. W grze Fire Emblem Engage minęło 1000 lat, odkąd cztery królestwa współpracowały ze sobą oraz z bohaterami z innych światów, aby zapieczętować Upadłego Smoka na kontynencie Elyos. Gdy zło przygotowuje się do ponownego przebudzenia, wyłaniasz się jako Alear, Boski Smok, wybrany bohater, który może sprowadzić bohaterów z innych wymiarów i ponownie zapieczętować smoka chaosu.

Podobnie jak inni bohaterowie Fire Emblem, Alear może być mężczyzną lub kobietą, z podobną czerwono-niebieską fryzurą w obu przypadkach. I jak można się domyślić, ci bohaterowie z innych światów są w rzeczywistości bohaterami z innych gier Fire Emblem. Możesz przywoływać bohaterów, takich jak Marth i Celica, za pomocą pierścienia z emblematem, co pozwoli ci odziedziczyć ich broń i umiejętności, a także połączyć z nimi swój wygląd.

Rozgrywka

Podobnie jak inne gry Fire Emblem, Engage będzie turową taktyczną grą walki z szeroką gamą oryginalnych postaci, które możesz ulepszać i dostosowywać do własnych upodobań. Przywraca Trójkąt Broni, mechanikę przewag broni typu kamień-papier-nożyce, która została zmieniona w Fire Emblem: Three Houses. Fire Emblem jest oparty na klasach, więc różne klasy specjalizują się w określonych typach broni, a wraz z ulepszaniem swoich klas zdobędziesz nowe specjalizacje. W scenariuszach bojowych będziesz walczył na siatce, więc rozmieszczenie jednostek jest kluczowe. Fire Emblem ma również tendencję do dawania premii jednostkom walczącym ramię w ramię, jeśli rozwinęły one specjalne więzi przyjaźni w częściach niezwiązanych z walką.

Te segmenty niezwiązane z walką będą miały miejsce w twojej bazie domowej, która tym razem nosi nazwę Somniel. To tam będziesz rozmawiać z postaciami (w tym postaciami z poprzednich gier), odwiedzać sklepy i najprawdopodobniej zajmować się zarządzaniem innymi drużynami, takimi jak broń lub wyposażenie klas. Three Houses zawierało również systemy społeczne, takie jak opcje romansów, ale nie wiadomo jeszcze, czy ten element będzie obecny w Fire Emblem Engage. Ale kto wie; może się zaręczysz. co? Tak?

Godne uwagi kamee

Dzięki fabule i mechanice gry, która tak bardzo koncentruje się na przywracaniu znanych postaci z poprzednich gier, Nintendo ma mnóstwo okazji, by drażnić znajome twarze w okresie poprzedzającym premierę. Jak dotąd jednak widzieliśmy tylko dwóch, którzy zadebiutowali w zwiastunie zapowiadającym: Marth z oryginalnego Fire Emblem: Shadow Dragon and the Blade of Light oraz Celica z Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia. Marth pojawił się wcześniej w wielu innych grach z serii Fire Emblem i był głównym elementem fabularnym w Fire Emblem Awakening.

Data wydania

Fire Emblem Engage będzie jedną z pierwszych dużych premier tego roku, ponieważ ma trafić na półki sklepowe 20 stycznia 2023 roku.

Przed Sprzedaż

Zamówienia przedpremierowe gry Fire Emblem Engage są już dostępne u sprzedawców detalicznych oraz w sklepie internetowym Nintendo. Standardowa edycja fizyczna i cyfrowa kosztuje 60 USD, podczas gdy specjalna edycja Divine, dostępna tylko w formie fizycznej, jest dostępna w przedsprzedaży za 100 USD. Ta wersja jest dostarczana ze steelbookiem, kartami graficznymi, artbookiem i plakatem. Przeczytaj nasz przewodnik po przedsprzedaży Fire Emblem Engage, aby uzyskać więcej informacji.

Omówione tutaj produkty zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać część przychodów, jeśli kupisz coś polecanego na naszej stronie.Źródło : https://www.gamespot.com/articles/fire-emblem-engage-everything-we-know/1100-6510145/?ftag=CAD-01-10abi2f