Z nowego briefingu finansowego wynika, że ​​Nintendo planuje wspierać Switcha po wydaniu kolejnej konsoli.

Nintendo planuje nadal wspierać Switcha pomimo wydania nowej konsoli

Nintendo nie jest jeszcze gotowe, aby pożegnać się ze Switchem, drugą najlepiej sprzedającą się konsolą wszechczasów. Jak wynika z nowego briefingu finansowego firmy, planuje ona nadal wspierać Switcha przez długi czas, nawet po planowanej na przyszły rok premierze nowego sprzętu nowej generacji.

Rekordowa sprzedaż i ekscytujące ogłoszenia

Ten tydzień był wielkim momentem dla Nintendo, wraz z ujawnieniem, że Super Mario Bros. Wonder to najlepiej sprzedająca się gra Super Mario z serii, a trwają prace nad filmem akcji na żywo Legend of Zelda. Wczoraj dowiedzieliśmy się także, że Switch przekroczył 132 miliony sprzedanych egzemplarzy, przy czym bardzo dobre wyniki osiągnęły The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom i Pikmin 4. Teraz Nintendo zdradza trochę na temat swojej strategii na przyszłość platformy Switch.

Wspieranie Switcha powyżej oczekiwań

W briefingu finansowym stwierdza się, że „Nintendo Switch rozpocznie swój ósmy rok w marcu 2024 r.” Następnie wspomina, że ​​„będziemy nadal wydawać nowe tytuły i zawartość na Nintendo Switch, nie ograniczając się tradycyjną koncepcją cyklu życia platformy. »

To stwierdzenie sugeruje, że Nintendo mogłoby nadal wspierać Switcha, nawet po wydaniu jego kolejnej konsoli. Nie jest to zbyt zaskakujące, biorąc pod uwagę, że Switch sprzedawał się tak dobrze, nadal dobrze się sprzedaje w każdym kwartale finansowym i zbliża się szereg dużych premier, w tym remake Paper Mario: The Thousand-Year Door. Wydaje się, że Nintendo doskonale zdaje sobie sprawę ze znaczenia kontynuowania wsparcia dla Switcha, aby utrzymać jego dynamikę.

Ekspansja i rozwój konta Nintendo

Nintendo ujawnia również w briefingu finansowym, że do września 2023 r. utworzono ponad 330 milionów kont Nintendo, zauważając, że „nawet w regionach, w których nie jest sprzedawana konsola Nintendo Switch, nasze aplikacje mobilne pomogły rozszerzyć system kont Nintendo na szeroki zakres użytkowników na całym świecie. Firma zamierza „starać się dalej rozpowszechniać konto Nintendo i przekształcić je w istotną podstawę biznesową dla Nintendo w przyszłości”. »

W ramach tych 330 milionów kont Nintendo 38 milionów członków zarejestrowało się w Nintendo Switch Online, a 117 milionów użytkowników gra każdego roku na Switchu, co podkreśla ciągłą popularność Switcha w ósmym roku jego obecności na rynku.

Źródło: www.gameinformer.com