Yves Guillemot ostro potępia osobiste ataki w Internecie (Ubisoft)

Dyrektor generalny firmy Ubisoft wypowiedział się na temat „złośliwych i osobistych ataków online” skierowanych na pracowników i partnerów firmy, wymieniając to jako jedno ze swoich największych obecnie problemów w branży gier.

Poważny problem w branży gier wideo

W wywiadzie opublikowanym na stronie Ubisoftu poruszał różne tematy, m.in. przyszłość Assassin’s Creed, XDefiant i nie tylko. Wyraził także swoje zaniepokojenie obecnymi prześladowaniami w Internecie.

„Jedną rzeczą, która mnie obecnie niepokoi, są złośliwe i osobiste ataki online skierowane na niektórych członków naszego zespołu i partnerów” – powiedział Guillemot. „Chcę jasno powiedzieć, że my w Ubisoft z całą stanowczością potępiamy te nienawistne czyny i zachęcam resztę branży oraz graczy, aby również wypowiadali się przeciwko nim. »

Reakcje wokół gry Assassin’s Creed Shadows

Guillemot nie wspomniał konkretnie o Assassin’s Creed Shadows, ale jego komentarze są następstwem krytyki męskiego bohatera gry, samuraja wzorowanego na historycznym samuraju Yasuke. Niektórzy powiązali AC Shadows z trwającymi kampaniami nękania, których celem jest różnorodność, równość i włączenie społeczne (DEI) w mediach społecznościowych, co Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Gier (IGDA) potępiło w marcowym oświadczeniu.

„Chcę jasno powiedzieć, że my w Ubisoft z całą mocą potępiamy te nienawistne czyny. » Jeśli chodzi o to, co go ekscytuje w branży gier, Guillemot podkreślił postęp technologiczny: „Jeśli my, twórcy gier, będziemy mogli szybciej przyjąć i opanować postęp technologiczny, taki jak generatywna sztuczna inteligencja i chmura, będziemy znacznie lepiej przygotowani do tworzenia nowych, wpływowych doświadczeń dla graczy, ” powiedział.

Assassin’s Creed Shadows ukaże się 12 listopada dla abonentów Ubisoft+ Premium lub tych, którzy kupili edycję Gold lub Ultimate, a dla pozostałych będzie dostępna 15 listopada.

Źródło: www.ign.com