Yars Rising: Nowa Metroidvania na Nintendo Switch

Gra wideo Yars Rising, Metroidvania opracowana przez Atari i WayForward Technologies, zostanie wydana na Nintendo Switch 10 września 2024 r. Ta nowa wersja serii Yars, która rozpoczęła się w 1982 r. wraz z Yars’ Revenge na Atari 2600, oferuje inne podejście podkreślając subtelne połączenie mechaniki skradania się i minigier hakerskich. Jako Emi „Yar” Kimura gracze będą musieli wkraść się w głąb skorumpowanej organizacji Qotech, odkrywać ukryte sekrety, stawiać czoła wrogom, ukrywać i hakować terminale.

Kluczowe cechy gry:

Nadprzyrodzone zdolności: Emi musi skakać, strzelać i skradać się, aby uciec przed falami robotów i obcych wrogów. Jego ukryte moce ujawniają się w miarę postępów, zapewniając mu dzikie ulepszenia umożliwiające dotarcie do niedostępnych obszarów.

Ukryte przejście: Emi nie zawsze może walczyć lub wyskakiwać z niepewnej sytuacji – napięte fragmenty rozgrywki w ukryciu wymagają od niej sprawnego prześlizgiwania się przez cienie, aby uciec przed bezwzględnymi robotami bezpieczeństwa.

Fabuła science-fiction: Pozornie niekończąca się tajemnica przenosi Emi z ponurych biurowców do podziemnych laboratoriów, a nawet w odległe zakątki kosmosu, gdzie odkrywa mroczną prawdę stojącą za korporacją Qotech. Rozległa, połączona ze sobą mapa pozwala na wiele godzin rozgrywki.

Mieszanka gatunków: W sercu Metroidvanii, Yars Rising rozwija historię dzięki serii hackerskich minigier składających hołd oryginalnej grze Yars’ Revenge, a także dodatkowym poziomom i walkom z bossami, które wypychają Emi daleko poza jej „normalną” przygodę, z walką sceny i walka turowa.

Czy jesteś gotowy, aby kupić Yars Rising, gdy pojawi się na Switchu we wrześniu?

Jakie są Twoje dotychczasowe przemyślenia na temat Yars Rising? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.

Źródło: www.nintendolife.com