Yars Rising: nowa gra będąca hołdem dla Atari od WayForward.

Yars Rising: hołd dla klasyka Atari

Yars Rising jest następcą klasyka Atari z 1982 roku, Yars’ Revenge. Jednak na pozór niewiele ma to wspólnego z oryginalną grą stworzoną przez Howarda Scotta Warshawa. Rzeczywiście, jedna to kosmiczna strzelanka 2D, a druga to zmodernizowana Metroidvania science fiction. Jednakże, biorąc pod uwagę hołd złożony Atari i mnóstwu gier z przeszłości, a wszystko to opracowane przez renomowane studio, takie jak WayForward, to wydanie może być tym, na które warto czekać, kiedy ukaże się we wrześniu, jak niedawno ogłoszono.

Przygoda z Emi, hakerką i bohaterką gry

Przejmując kontrolę nad hakerką o imieniu Emi (kod Yar), gracze muszą przedrzeć się przez różne środowiska, strzelając, hakując i skradając się. W miarę postępów odblokowuje nowe moce, które pozwalają jej łatwiej eliminować wrogów i, w prawdziwie Metroidvanii, uzyskać dostęp do nowych obszarów. Yars Rising jest wydawane przez Atari i stanowi hołd dla przeszłości firmy, z bossami i mini-grami zapożyczającymi elementy rozgrywki z klasycznych gier Atari.

Dostępne na wielu platformach, w wersjach fizycznych na PS5 i Switch

Choć gra ukaże się na wielu platformach, gracze na PlayStation 5 i Switchu będą mogli sięgnąć po fizyczne wydania gry. Niedawno mieliśmy okazję przetestować Yars Rising i nasze wrażenia umieściliśmy na naszej liście najfajniejszych rzeczy te, które widzieliśmy na Summer Game Fest. Aby przeczytać ten artykuł i poznać resztę listy, kliknij ten link. Yars Rising ukaże się 10 września na PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, Switch i PC.

Źródło: www.gameinformer.com