Xbox zostaje oficjalnym partnerem BWT Alpine F1 Team – wyjątkowej współpracy w świecie Formuły 1

Microsoft Xbox ogłosił nową współpracę z zespołem Formuły 1 BWT Alpine. Tym samym Xbox staje się oficjalnym konsolowym partnerem zespołu, a PC Game Pass oficjalnym partnerem. Ta wieloletnia umowa oznacza wejście Xbox w nową, ekscytującą kategorię sportową – świat Formuły 1.

Przedłużenie partnerstwa Xbox

Zespół BWT Alpine F1 dołącza do imponującej listy odnoszących sukcesy zespołów, z którymi Xbox współpracował. Należą do nich angielska i francuska federacja piłkarska, a także drużyny WNBA, New York Liberty i Atlanta Dream.

„Sposób na dotarcie do większej liczby fanów na całym świecie”

„Dzisiejsze ogłoszenie współpracy z Alpine to kolejny krok w naszej strategii dotarcia do szerszej publiczności poprzez miłość do sportu” – powiedział Jerret West, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu gier w Xbox. „Sporty motorowe to jedna z najbardziej ekscytujących kategorii sportowych na świecie, posiadająca różnorodną rzeszę fanów, których łączy pasja rywalizacji. Xbox i Alpine podzielają wspólne wartości dotyczące różnorodności, równości i włączenia społecznego. Nie możemy się doczekać, aż dzięki temu ekscytującemu partnerstwu będziemy mogli zapewnić radość i ducha wspólnoty gier wideo i wyścigów coraz szerszej publiczności. »

Solidna współpraca

David Gendry, wiceprezes Alpine Sponsoring, Partnerships and Communications, również jest zachwycony tym partnerstwem: „Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że możemy współpracować z Xbox, znaną marką i niekwestionowanym liderem w branży wideo dla gier. Współpracowaliśmy już z sukcesem przy kilku projektach, które poruszyły fanów na całym świecie. Jesteśmy teraz dumni, że możemy połączyć to doświadczenie w dłuższe partnerstwo, oparte na naszych wspólnych wartościach z Microsoft i Xbox. »

Obecność Xbox w kluczowych samochodach i wyścigach

Dla fanów Xbox i PC Game Pass niesamowitym będzie zobaczenie naszych logo na samochodach Alpine A523 i na padokach podczas kluczowych wyścigów każdego sezonu. Pierwsze Grand Prix odbędzie się w najbliższy weekend podczas Grand Prix Japonii Lenovo Formuły 1. Ale poza tym Xbox zrobi to, co potrafi najlepiej — stworzy niesamowicie zabawne i pomysłowe aktywacje, które rzucają wyzwanie konwencjom, teraz dzięki kreatywnym umysłom zespołu BWT Alpine F1. Wypatruj tych nowych funkcji przez cały sezon.

Źródło: news.xbox.com