Xbox zamyka studia: szczegóły tej zaskakującej decyzji

Prezes Xbox Sarah Bond odpowiedziała na pytania dotyczące decyzji Microsoftu o zamknięciu w tym tygodniu kilku studiów, upierając się, że ma to na celu zapewnienie długoterminowej kondycji biznesu Xbox w tym czasie, którą nazwała „tym momentem przejściowym”.

Studia Xbox i ZeniMax

Microsoft zaszokował świat gier wideo, ogłaszając zamknięcie Arkane Austin, dewelopera Redfall i Prey, Hi-Fi Rush i Tango Gameworks, a także innych studiów należących do Bethesdy, właściciela ZeniMax. Od przejęcia ZeniMax Media w 2021 r. za 7,5 miliarda dolarów Microsoft kontynuuje swoją dynamikę, kupując Activision Blizzard, twórcę Call of Duty, za 69 miliardów dolarów.

Reakcje i uzasadnienia Microsoftu

Matt Booty, szef Xbox Game Studios, jako uzasadnienie tych znaczących cięć podał reorganizację tytułów i zasobów. Te trudne decyzje mają na celu uwolnienie zasobów na większe inwestycje w inne części portfolio Microsoftu i skupienie się na priorytetowych grach.

Odpowiedzi Sary Bond

W wywiadzie dla Diny Bass z Bloomberg Tech w San Francisco Sarah Bond podkreśliła potrzebę przyciągnięcia nowych graczy i zwiększenia dostępności gier, przy jednoczesnym zarządzaniu rosnącymi kosztami i czasem potrzebnym na tworzenie gier. Koncentrujemy się na transformacji, przez którą przechodzi obecnie branża.

Zamknięcie studiów ZeniMax

Bond podkreślił odpowiedzialność Microsoftu za zapewnienie przetrwania konsoli Xbox w okresie przejściowym, pomimo krytyki i obaw wyrażanych przez społeczność graczy. Koncentrując się na szeregu gier różnej wielkości, Microsoft podtrzymuje swoje zaangażowanie w firmę Bethesda i oferowane przez nią gry.

Decyzja o zamknięciu ZeniMax Studios zrodziła pytania o ogólną kondycję biznesu Xbox i ogólnie branży gier. Microsoft musi odpowiedzieć na problemy finansowe i związane z rozwojem, stojąc jednocześnie przed wewnętrznymi wyzwaniami po przejęciu Activision Blizzard.

Źródło: www.ign.com