Xbox wydaje ponad 1 miliard dolarów rocznie na usługę subskrypcji Xbox Game Pass

Xbox wydaje „ponad 1 miliard dolarów rocznie” na usługę subskrypcji Xbox Game Pass.

Tak twierdzi sam szef Xbox, Phil Spencer, który potwierdził tę zdumiewającą liczbę w wywiadzie dla Windows Central na początku tego tygodnia.

Ogromna inwestycja w Game Pass

„Zainwestowaliśmy w rynek dużo pieniędzy, ponad miliard dolarów rocznie, aby wspierać udostępnianie gier innych firm w ramach usługi Game Pass” – powiedział Spencer.

„To, co widzimy w Game Pass, to usługa obsługująca wszystkie rodzaje gier, od dużych po nieznane gry niezależne, o których nie wiedziałeś, że Ci się spodobają, dopóki w nie nie zagrasz. »

„Game Pass to jedna z rzeczy, które, jak wiecie, budowaliśmy przez ostatnie pięć lat i nadal się rozwijamy. Jest na PC, jest w chmurze. To ważna część tożsamości konsoli Xbox. I myślę, że tak będzie nadal. Będziemy nadal badać przyszłe sposoby wprowadzania innowacji w naszym portfolio gier i na platformie. »

Brak Game Pass na PlayStation i Nintendo

A jeśli mieliście nadzieję, że subskrypcja Xboxa może w końcu trafić na inne platformy, to niestety będziecie musieli poczekać trochę dłużej.

„Nie mamy planów wprowadzenia Game Pass na PlayStation i Nintendo. Nie mamy tego w planach” – potwierdziła Spencer.

„Chcę się skupić na tym, w jaki sposób możemy nadal wprowadzać innowacje dla ludzi, którzy wybrali naszą platformę sprzętową? I jak nadal sprawić, aby czuli się dobrze w związku z inwestycją w to, co zbudowaliśmy? »

W stronę mobilnego sklepu konkurującego z Apple i Google

Xbox twierdzi, że aktywnie pracuje nad uruchomieniem sklepu mobilnego, który będzie mógł konkurować z takimi graczami jak Apple i Google.

Na zeszłotygodniowej konwencji komiksu i rozrywki CCXP w Sao Paulo Spencer stwierdził, że ekspansja na rynek mobilny to „ważna część” strategii firmy.

„ [C’est] jest to coś, nad czym aktywnie pracujemy dzisiaj nie tylko sami, ale także rozmawiamy z innymi partnerami, którzy również chcieliby mieć większy wybór sposobów zarabiania na telefonie” – powiedział Spencer.

Źródło: www.eurogamer.net