Xbox jest teraz pierwszą konsolą uwzględniającą emisję dwutlenku węgla, wkrótce aktualizacja dla wszystkich


Xbox pracuje nad zmniejszeniem naszego wpływu na środowisko, aby pomóc nam osiągnąć cel firmy Microsoft, jakim jest bycie firmą o ujemnym bilansie emisyjnym, dodatnim bilansie wodnym i zerową ilością odpadów do 2030 r., poprzez ponowne przemyślenie, w jaki sposób projektujemy, budujemy, dystrybuujemy i używamy naszych produktów.

W marcu ubiegłego roku udostępniliśmy aktualne informacje na temat naszych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju w zakresie sprzętu, oprogramowania, redukcji odpadów i działań zbiorowych. Nieustannie szukamy sposobów, w jakie możemy wprowadzać innowacje, uczyć się i ulepszać nasze środki, a także kontynuować współpracę z partnerami branżowymi i twórcami gier. Nie tylko ponosimy odpowiedzialność za emisje dwutlenku węgla podczas produkcji i dystrybucji naszych produktów, ale także za emisje powstające podczas używania naszych produktów w domach naszych fanów. Tak więc sposób, w jaki projektujemy nasz sprzęt i oprogramowanie, aby były bardziej wydajne i zoptymalizowane pod kątem energii odnawialnej, może mieć duży wpływ.

Dzisiaj udostępniamy aktualizacje, które są udostępniane niejawnym testerom Xbox. Nadchodzące zmiany stworzą możliwości dla naszej zbiorowej społeczności graczy do dokonywania wyborów w celu zmniejszenia wpływu na środowisko podczas grania.

Xbox jest teraz pierwszą konsolą do gier, która umożliwia pobieranie i aktualizowanie gier uwzględniających emisję dwutlenku węgla

Świadomość emisji dwutlenku węgla oznacza zmniejszenie śladu węglowego poprzez optymalizację aktualizacji i pobierania w czasie, gdy konsola może zużywać najwięcej energii odnawialnej. Usługa Windows Update została w zeszłym roku świadoma emisji dwutlenku węgla dla komputerów z systemem Windows 11, a teraz konsole Xbox również stają się świadome emisji dwutlenku węgla.

Gdy konsola jest podłączona, połączona z Internetem i dostępne są regionalne dane dotyczące intensywności emisji dwutlenku węgla, Xbox zaplanuje aktualizacje gier, aplikacji i systemu operacyjnego dla Twojej konsoli w określonych porach podczas nocnego okna serwisowego, co może skutkować niższą emisją dwutlenku węgla, ponieważ wyższy część energii elektrycznej pochodzi z niskoemisyjnych źródeł w sieci elektroenergetycznej. Na przykład zamiast budzić konsolę Xbox podczas nocnej konserwacji w losowym czasie między 2:00 a 6:00, konsola zostanie obudzona w czasie, gdy może wykorzystać najwięcej energii odnawialnej w lokalnej sieci energetycznej . Zmniejsza to zależność od paliw kopalnych i emisję CO2, a także może potencjalnie zaoszczędzić pieniądze. Usługa jest dostępna tylko dla niejawnych testerów Xbox, którzy obecnie korzystają z funkcji wyłączania (oszczędzania energii), ale wszyscy gracze Xbox będą mieli szansę wkrótce ją zaktualizować, aby Twoja konsola Xbox uwzględniała emisję dwutlenku węgla.

Ustawienia energii, które pomagają konsoli Xbox oszczędzać energię

Począwszy od dzisiaj, niejawni testerzy Xbox zauważą, że ich konsole Xbox Series X|S automatycznie aktualizują się do opcji zasilania Wyłącz (oszczędzanie energii). Ta jednorazowa aktualizacja ustawień zasilania zmniejszy zużycie energii, gdy konsola jest wyłączona, i nie wpłynie na wydajność, rozgrywkę ani zdolność konsoli do otrzymywania nocnych aktualizacji systemu, gier lub aplikacji. Funkcje zdalne są obsługiwane, gdy konsola jest włączona; jednak zdalne wybudzanie nie jest obsługiwane, gdy konsola jest wyłączona. Możesz dostosować swoje ustawienia w dowolnym momencie, wybierając to, co jest dla Ciebie najlepsze. Wyłączenie (oszczędzanie energii) zmniejsza zużycie energii nawet 20-krotnie, gdy jest wyłączone w porównaniu do trybu uśpienia.

Ponieważ nadal badamy opcje dla wszystkich graczy, aby zmniejszyć ich wpływ na środowisko, konsole Xbox One zaczną wyświetlać nowe opcje trybu zasilania, w tym wyłączanie (oszczędzanie energii) już dzisiaj. Konsole Xbox One będą testować wiele opcji przesyłania wiadomości, aby określić najlepszy sposób poinformowania graczy o zmianie. Celem tych starań jest umożliwienie graczom Xbox One wyrażenia opinii na temat ich wrażeń.

Wyłączenie (oszczędność energii) pozwoli konsolom Xbox One pobierać system, gry lub aplikacje z dnia na dzień, tak jak Xbox Series X|S. Po wybraniu opcji Wyłączanie (oszczędzanie energii) konsole Xbox One będą uruchamiać się wolniej. Funkcje zdalne są nadal obsługiwane, gdy konsola jest włączona.

Zachęcamy wszystkich graczy do zapoznania się z dostępnymi opcjami ustawień mocy. Każdy mały krok, który podejmujemy, ma większy zbiorowy wpływ – a wybór wyłączenia (oszczędności energii) może mieć realny, znaczący wpływ. Na przykład na każde 2 konsole, które przestawią się na wyłączenie (oszczędność energii) na jeden rok, zaoszczędzimy równoważną ilość węgla usuniętego przez 1 drzewo zasadzone i uprawiane przez dekadę. Jest to oparte na średniej liczbie konsol Xbox Series X|S i Xbox One wyłączonych (oszczędzanie energii) przez 20 godzin dziennie przez 1 rok; rzeczywiste oszczędności energii i uniknięte emisje mogą się różnić w zależności od konsoli i innych czynników. Za pomocą Kalkulator ekwiwalentów gazów cieplarnianych | US EPA.

Obraz Xbox Carbon Aware

Lepszy zrównoważony rozwój dzięki „Godzinom aktywności” i uśpieniu

Kolejną aktualizacją ustawień energii, która zostanie udostępniona testerom Xbox dzisiaj, jest nowe ustawienie „Godziny aktywności”. Ci, którzy wybiorą opcję zasilania w trybie uśpienia, mogą teraz dostosować godziny aktywności konsoli. Twoja konsola Xbox uruchomi się szybko i będzie dostępna do zdalnego wybudzenia w wybranych przez Ciebie godzinach aktywności. Kiedy godziny aktywności Twojej konsoli Xbox dobiegną końca w ciągu dnia, zostanie ona całkowicie wyłączona i pobierze 0,5 W zamiast 10-15 W, gdy jest aktywna.

  • Godziny aktywności Xbox Series X|S zostaną automatycznie włączone i zaplanowane na podstawie czasu, kiedy konsola była wcześniej używana
  • Konsole Xbox One będą miały możliwość skonfigurowania swoich godzin aktywności, które będą domyślnie ustawione na „zawsze aktywne”, chyba że zostaną zmienione
Obraz Xbox Carbon Aware

jak możesz pomóc

Nie możemy tego zrobić sami. Musimy współpracować z naszymi graczami, programistami, studiami i branżą, jeśli chcemy zmniejszyć wpływ gier na środowisko. Zależy nam na współpracy z naszymi programistami, partnerstwie z organizacjami i umożliwianiu graczom podejmowania bardziej świadomych decyzji.

Oto kilka konkretnych sposobów, w jakie możesz pomóc:

  • Wybierz ustawienia, które pomogą Tobie i Twojej konsoli Xbox oszczędzać energię
    Wybierz wyłączenie (oszczędzanie energii) jako opcję zasilania na konsoli Xbox. Jeśli nie należysz do Xbox Insiders i chcesz dostosować swoje ustawienia, aby uzyskać najlepszą opcję oszczędzania energii przed automatyczną aktualizacją, przejdź do Ustawienia > Ogólne > Opcje zasilania. Pomoże to oszczędzać energię i umożliwi aktualizacje uwzględniające emisję dwutlenku węgla na konsoli Xbox.
  • Bądź świadomy węgla – Wybierz automatyczne aktualizacje. Po skonfigurowaniu konsoli Xbox do otrzymywania automatycznych aktualizacji i wybraniu opcji wyłączenia (oszczędzania energii) jako opcji zasilania, będziesz mieć konsolę Xbox uwzględniającą emisję dwutlenku węgla.
  • Szybsze wyłączanie, gdy jest nieaktywne – Wybierz krótszy czas, przez jaki Xbox będzie się wyłączał, gdy będzie nieaktywny. Pomoże to skrócić czas, przez który konsola pozostanie włączona, gdy będzie nieaktywna, zanim się wyłączy. Domyślnie jest to ustawione na 1 godzinę, ale możesz wybrać czas krótszy niż godzina, przechodząc do Ustawienia > Ogólne > Opcje zasilania > Dostosuj opcje zasilania.

Więcej informacji o tym, co robimy, znajdziesz na stronie: xbox.com/sustainability.

Źródło : https://news.xbox.com/en-us/2023/01/11/xbox-carbon-aware-console-sustainability/