Xbox Cloud Gaming pojawi się w Meta Quest


Meta i Microsoft ogłosiły podczas konferencji Meta Connect w 2022 roku, że Meta Quest 2 otrzyma w przyszłości integrację z Xbox Cloud Gaming, umożliwiając użytkownikom strumieniowe przesyłanie gier Xbox do zestawu słuchawkowego.

Według postu na Blog Oculusagracze będą mogli przesyłać strumieniowo „setki” gier do urządzeń zgodnych z Meta Quest Store, w tym Meta Quest 2. Będzie to działać w przypadku gier, które nie są z natury kompatybilne z VR, ponieważ konfiguracja pozwoli Ci grać w te gry w trybie 2D ekran, który firma opisuje jako „posiadanie prywatnego kina dostępnego przez cały czas”.

W chwili pisania tego tekstu nie ma sztywnej daty premiery, kiedy Xbox Cloud Gaming będzie dostępny w Meta Quest Store. Jednak wpis na blogu Oculus mówi, że obie firmy ogłoszą dalsze szczegóły „tak szybko, jak to możliwe”.

Xbox Cloud Streaming już jest dostępne dla subskrybentów Xbox Game Pass Ultimatei umożliwia strumieniowe przesyłanie gier Xbox na urządzenia mobilne, telewizory Smart TV, a nawet konsole Xbox. Na początku tego tygodnia szef Xbox Phil Spencer opublikował zdjęcie tego, co okazało się być prototyp kija strumieniowego marki Xbox o nazwie kodowej Keynote. Firma odłożyła na półkę pomysł przejścia na inne sposoby integracji przesyłania strumieniowego w chmurze, takie jak wprowadzenie Xbox Cloud Gaming do Meta Quest Store.

Wszystko to ma miejsce niecałe dwa tygodnie po tym, jak Google zamknęło Stadia, własną usługę przesyłania strumieniowego gier wideo, i pozostawiło kilka projektów w fazie rozwoju dla platformy w niepewnym stanie.

Kenneth Shepard jest pisarzem zajmującym się grami, rozrywką i queerem w całym Internecie. Znajdź go na Twitterze pod adresem @shepardcdr i posłuchaj jego dwutygodniowego podcastu z retrospektywą gry wideo Normandy FM, który obecnie obejmuje Cyberpunk 2077.Źródło : https://www.ign.com/articles/xbox-cloud-gaming-is-coming-to-meta-quest