Wzruszający hołd dla ojca chorego na Alzheimera w Baldur’s Gate 3

Gra wideo będąca wzruszającym hołdem dla ojca cierpiącego na chorobę Alzheimera

Baldur’s Gate 3 zawiera niezwykle wzruszający hołd złożony ojcu gracza cierpiącego na chorobę Alzheimera.

Aby w pełni docenić ten hołd, musimy cofnąć się o kilka lat. Kiedy Baldur’s Gate 3 był jeszcze w fazie wczesnego dostępu, użytkownik forum Solfalia skontaktował się z Larianem, aby podziękować studiu za wydanie Aktu I, mimo że gra nie była ukończona. To wydanie umożliwiło Solfalii grę – tak jak miało to miejsce w tamtym czasie – z ojcem, u którego właśnie zdiagnozowano chorobę Alzheimera. Jego ojciec grał w przeszłości w inne gry Larian i był ich fanem, więc ta szansa była dla nich obojga niezwykle ważna.

„Ten wcześniejszy dostęp oznacza, że ​​w te Święta Bożego Narodzenia będę mogła po raz ostatni przeżyć z nim przygodę i wiem, że mu się spodoba” – napisała Solfalia w swoim oryginalnym poście z 2020 roku.

Trzy lata później okazuje się, że ta pierwsza wiadomość przykuła uwagę Lariana, a anonimowy pisarz ze studia skontaktował się z Solfalią.

„Okazuje się, że moje przesłanie odbiło się echem u wielu z Was, ponieważ wielu z nas doświadczyło zmagań członka rodziny z chorobą Alzheimera lub demencją i [Larian] wysłał mi e-mail z pytaniem, czy byłbym otwarty na pomysł umieszczenia w grze czegoś na cześć mojego ojca” – napisała Solfalia w nowszym poście na forum Baldur’s Gate 3.

Zgodzili się, a Solfalia i Larian rozmawiali dalej o ojcu Solfalii za pośrednictwem poczty elektronicznej. Następnie, gdy ukazała się pełna wersja gry, Solfalia zapytała anonimowego pisarza Lariana, gdzie może znaleźć hołd, oczekując czegoś prostego, na przykład „wzmianki w przypadkowej książce lub tablicy”.

Jednak to, co mu powiedziano, dotyczyło znacznie więcej. Larian faktycznie dodał do gry NPC o imieniu Golbraith Stredivas, wzorowany na ojcu Solfalii.Golbraith jest łowcą minstreli o „wielkiej sławie” z własną jaskinią do zwiedzania.

„Golbraith nie tylko wyglądał jak mój ojciec, ale miał kilka linijek dialogowych. Niektóre też są naprawdę wzruszające (przynajmniej dla mnie)” – podzieliła się Solfalia. „Różne papiery w domu były niesamowite, stos listów między Golbraithem a jego synem ściskał mnie w gardle. Skłamałbym, gdybym powiedział, że nie miałem łez w oczach. Tajna piwnica łowcy minstreli była niesamowita. »

„Gdy tylko skończyłem zwiedzać cały dom, powiedziałem o tym ojcu. Przebywa teraz w placówce opiekuńczej, więc nie może grać w grę, ale mojego opisu wysłuchał z dziecięcą radością, jakiej dawno nie widziałem. Kochał każdą chwilę. Spodobał mu się pomysł posiadania monokla przez jego postać i był dumny, że jego postać ma tajną piwnicę z bronią. Nadal od czasu do czasu wspomina o tym podczas naszych cotygodniowych dyskusji.

„I taki jest sens mojego przesłania. Dzięki Larian. Naprawdę. To było o wiele więcej, niż się spodziewałem i było niezwykle wzruszające. Mój tata i ja to uwielbialiśmy. »

Źródło obrazu: Larian za pośrednictwem Andrei Gatty

Ta poruszająca historia została ponownie udostępniona w mediach społecznościowych przez larianską pisarkę Rachel Quirke (która stwierdziła, że ​​nie jest autorką Golbraitha, ale zgłosiła się na ochotnika).

„Kiedy czytaliśmy ten list, na sali nie było suchego oka… Naprawdę się cieszę, że mogliśmy uhonorować potężnego łowcę minstreli” – napisała towarzysząc publikacji.

W odpowiedzi na użytkownika mediów społecznościowych, który zrobił zrzuty ekranu z historią Solfalii i udostępnił ją w X, Swen Vincke z Larian powiedział, że anonimowy pisarz studia to „niesamowity człowiek”. Całkowicie się zgadzam, Swen.

Źródło: www.eurogamer.net