Wzrost ceny Xbox Game Pass przed premierą Call of Duty: Black Ops 6

Ważne zmiany w Xbox Game Pass

Microsoft potwierdził poważne zmiany – w tym podwyżki cen – w usłudze subskrypcji Xbox Game Pass przed październikową premierą Call of Duty: Black Ops 6, co obejmie usunięcie wydań wydawanych tego samego dnia w przypadku przerobionej bazy planów.

Podwyżka cen i nowe pakiety

Pierwsza duża zmiana w Game Pass polega na zbliżającym się zamknięciu Xbox Game Pass na konsolę w cenie 10,99 USD miesięcznie. Nowi użytkownicy poszukujący planu podstawowego będą musieli zarejestrować się w subskrypcji Xbox Game Pass Standard, która będzie dostępna od września w cenie 14,99 USD miesięcznie i obejmuje usługę Xbox Live Gold oraz dostęp do katalogu gier Xbox, ale bez dostępu do gier tego samego dnia wydania imprezowe.

Uaktualnij do Xbox Game Pass Ultimate

Oznacza to, że gracze konsolowi, którzy chcą grać w Call of Duty: Black Ops 6 za pośrednictwem Game Pass, będą musieli wykupić subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate za 19,99 USD miesięcznie, która zapewnia również dostęp do gier w chmurze Xbox. Abonenci usługi PC Game Pass będą nadal mogli korzystać z gier wydawanych tego samego dnia, ale ich cena wzrośnie z 9,99 USD do 11,99 USD miesięcznie.

Inne podwyżki cen

Dodatkowo roczny koszt Xbox Game Pass Core wzrośnie z 59,99 dolarów do 74,99 dolarów, ale miesięczna cena pozostanie na poziomie 9,99 dolarów. Ceny wszystkich ofert Game Pass wzrosną od 12 września.

Wpływ przejęcia Activision Blizzard

Zmiany te wprowadzono po zeszłorocznym przejęciu Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów przez Microsoft i potwierdzeniu w maju, że Call of Duty: Black Ops 6 będzie dostępne tego samego dnia w ramach Game Pass. Członkowie Xbox Game Pass Ultimate, PC Game Pass i Xbox Game Pass na konsolę będą mogli cieszyć się grą w dniu premiery, za dodatkową opłatą dla nowych subskrybentów Xbox Game Pass Standard.

Źródło: www.eurogamer.net