Wywiad z Neilem Druckmannem z Naughty Dog anulowany przez Sony: ujawniono szczegóły

Najnowsze oświadczenie szefa Naughty Dog, Neila Druckmanna, zostało usunięte ze strony internetowej Sony po wykryciu „kilku istotnych błędów i nieścisłości”.

Recenzja wywiadu z Neilem Druckmannem

Na zeszłotygodniowym spotkaniu Sony dotyczącym strategii korporacyjnej Druckmann stwierdził, że kolejny tytuł Naughty Dog może „na nowo zdefiniować mainstreamowe postrzeganie gier wideo” oraz że „sztuczna inteligencja naprawdę zrewolucjonizuje sposób tworzenia treści”. Jednak po publikacji Druckmann wyjaśnił w mediach społecznościowych, że jego komentarze zostały błędnie zinterpretowane. Jego „słowa, kontekst i intencja niestety zostały utracone”.

Wycofanie się z rozmowy kwalifikacyjnej

Sony całkowicie usunęła wywiad z Druckmannem. Pod linkiem, który pojawił się dzisiaj, strona została zastąpiona komunikatem o następującej treści: „Ponownie analizując nasz niedawny wywiad z Neilem Druckmannem z Naughty Dog, znaleźliśmy kilka znaczących błędów i nieścisłości, które nie odzwierciedlają jego punktu widzenia i wartości (w tym takie tematy jak animacja , pisanie, technologia, sztuczna inteligencja i plany na przyszłość). Przepraszamy Neila za wprowadzenie w błąd w jego komentarzach oraz za wszelki negatywny wpływ, jaki ten wywiad mógł mieć na niego i jego zespół. We współpracy z Naughty Dog i [Sony Interactive Entertainment], usunęliśmy wywiad. »

Neil Druckmann z Naughty Dog rozmawia z Clickerem na planie adaptacji The Last of Us wyprodukowanej przez HBO. | Źródło obrazu: HBO

Kolejny projekt Naughty Dog i Neila Druckmanna

Obecnie Druckmann i Naughty Dog pracują nad niezapowiedzianą grą, którą pisze i reżyseruje wiodące studio. Niektórzy spekulują, że kolejny tytuł będzie oparty na tematyce fantasy. Ponadto Druckmann pracuje nad drugim sezonem adaptacji The Last of Us wyprodukowanej przez HBO, a zdjęcia do niego odbywają się obecnie w Kanadzie. W zeszłym tygodniu ogłoszono, że Jeffrey Wright dołączył do obsady serialu w roli Izaaka. Premiera drugiego sezonu The Last of Us ma nastąpić w przyszłym roku.

Źródło: www.eurogamer.net