Wytrwaj lub zgiń w roztrzaskanej nadziei, drugi dodatek do przetrwania następstw


„Każde wyzwanie niesie ze sobą szansę”; tak właśnie myśleliśmy, kiedy zaczynaliśmy pracę nad kolejnym dodatkiem do Surviving the Aftermath. Z Roztrzaskana nadzieja wróciliśmy do sedna gry,

skupiając się bardziej na ocalałych, testując ich granice, zamiast dążyć do wielkiej przygody lub celu końcowego. Nowy scenariusz obraca się wokół Księżyca, który przeszedł poważne zderzenie, które wyrzuciło w kosmos duże części jego zewnętrznych warstw. Większość z tych szczątków krąży wokół Ziemi i spada w burzach meteorów, a ocaleni muszą ponownie przystosować się do nowego kataklizmu. Cieszymy się, że możemy wydać Roztrzaskana nadzieja na Xbox już dziś!

Co jest Przetrwanie następstw? Cóż, nasza gra zadebiutowała po raz pierwszy we wczesnym dostępie w październiku 2019 r. i wystartowała w listopadzie 2021 r. Jest to konstruktor kolonii survivalowych osadzony w postapokaliptycznym świecie, w którym gracz zaczyna z niczym poza garstką ocalałych. Jest to połączenie budowania kolonii i eksploracji świata, w którym koloniści muszą najpierw nauczyć się przetrwać dzień, zanim staną się kwitnącym społeczeństwem na pustkowiach, dla każdego ocalałego szukającego miejsca, które można nazwać domem. Z przyjemnością ponownie rozmawiam z graczami i fanami, ujawniając, co kryje się za kulisami Roztrzaskana nadzieja.

Z Roztrzaskana nadzieja, chcieliśmy zagłębić się w ludzki umysł. Jeśli nie wystarczyło przeżyć w następstwie cywilizacji, teraz nasi ocaleni muszą radzić sobie z Księżyc. Zgadza się, księżyc uległ zniszczeniu, a jego fragmenty spadają z nieba, pozostawiając po sobie zniszczenia, ale także bardzo wygodne złoża skał księżycowych. Zbierając i ulepszając fragmenty księżyca, ocaleni mogą poprawić produkcję budynków i zwiększyć swoje szanse na przeżycie. Ta „mechanika doładowania”, jak ją nazywamy, pozwoliła nam zwiększyć głębię zarządzania całą kolonią, zapewniając graczom więcej możliwości i wyborów.

Złoża skał księżycowych (Źródło zdjęcia: Paradox Interactive)

Wraz z nowym rozszerzeniem wprowadzamy Nadzieja: nowe wyzwanie, na które wpływ ma upływ czasu i wszelkie katastrofalne wydarzenia w kolonii. Wiemy, że ludzie potrafią zdziałać cuda w ekstremalnych warunkach, nawet jeśli jedyną rzeczą, która ich napędza, jest siła woli. Badając wytrwałość umysłu, postanowiliśmy zamienić tę niewidzialną siłę w konkretną mechanikę. Oznacza to, że małe działania i decyzje będą miały wpływ na szanse twojej kolonii na rozkwit lub skazanie kolonistów na ostateczny upadek. Chcesz zwiększyć nadzieję swoich kolonistów? Zorganizuj ucztę i pozwól im cieszyć się kilkoma chwilami spokoju, zabawy, a nawet dobrym jedzeniem.

Menu zasobów
Panel biesiadny (Źródło zdjęcia: Paradox Interactive)

Roztrzaskana nadzieja jest drugim rozszerzeniem Przetrwanie następstw a my na pewno nadzieja od dzisiaj będziesz cieszyć się grą na konsoli Xbox!

Surviving the Aftermath: Rozbita nadzieja

Surviving the Aftermath: Rozbita nadzieja

Paradox Interactive


1

$9.99

Księżyc jest rozbity. Złamany. Zagubiony w ogromnej przestrzeni nad planetą Ziemia. To, co kiedyś było latarnią nadziei na niebie, teraz pozostawiło ocalałych zmaganie się z nową, katastrofalną pustką w „Shattered Hope”, nowym rozszerzeniu do Surviving the Aftermath. Wykorzystaj fragmenty Księżyca na swoją korzyść i nie trać nadziei (dosłownie!), aby przetrwać. Kluczowe cechy Zmierz się z Księżycem i wykorzystaj go na swoją korzyść dzięki nowej mechanice wspomagania budynków Księżyc jest roztrzaskany na niebie, a jego fragmenty miażdżą Ziemię, pozostawiając za sobą dewastację – ale także złoża skał księżycowych. Możesz uszlachetnić fragmenty księżyca i pozyskać pył księżycowy, który przez określony czas zostanie wykorzystany do zwiększenia produkcji twoich budynków. Ta nowa mechanika wzmacniania budynków nosi nazwę dogrywki. Nie trać nadziei i ucztuj! Nadzieja to nowa globalna wartość, która zmniejsza się wraz z upływem czasu i gdy w grze zdarzają się katastrofy. Zbyt niskie, zbyt długie utrzymywanie wywoła nowy stan zwany udręką, który nieleczony może sprawić, że koloniści staną się wrogo nastawieni. Miej więc nadzieję, jak to tylko możliwe, organizując uczty w nowym budynku na placu kolonii! Nowy łańcuch produkcyjny: zadbaj o swoich kolonistów! Kiedy koloniści doświadczają udręki, możesz im pomóc, budując centrum urazowe, w którym będą się leczyć. Szybciej wyzdrowieją dzięki zupełnie nowemu lekowi o nazwie antystres. Aby to zrobić, musisz wyhodować surowce na farmie grzybów, a następnie przetworzyć je na prawdziwe lekarstwo w budynku chaty medycznej.

Źródło : https://news.xbox.com/en-us/2022/11/03/persevere-or-perish-in-shattered-hope-the-second-expansion-for-surviving-the-aftermath/