Wysiłki PlayStation na PC procentują: Ghost of Tsushima hitem 2024 roku.

Ghost of Tsushima Director’s Cut: najlepsza gra na PC w maju 2024 roku

Z najnowszego raportu grupy analitycznej Circana wynika, że ​​wysiłki PlayStation na PC przynoszą efekty. Rzeczywiście, gra Ghost of Tsushima od dewelopera Sucker Punch Production, wydana pierwotnie na PlayStation 4 w 2020 roku, była najlepiej sprzedającą się grą maja 2024 roku w Stanach Zjednoczonych. Prawie na pewno ma to związek z niedawną premierą Ghost of Tsushima Director’s Cut na PC, która miała miejsce 16 maja.

Najlepiej sprzedające się gry w maju 2024 r

Pozostała część top 10 maja 2024 r. to gry takie jak Ghost of Tsushima, Paper Mario: The Thousand-Year Door, Call of Duty: Modern Warfare III, Helldivers II, MLB: The Show 24, Sea of ​​​​Thieves, Minecraft , Elden Ring, Dziedzictwo Hogwartu i Gwiezdne Ostrze.

Trendy rynkowe w 2024 roku

Jeśli chodzi o wydatki na treści w maju 2024 r., spadły one o 3% w porównaniu z majem 2023 r., osiągając 3,6 miliarda dolarów, pomimo 13% wzrostu wydatków na treści mobilne. Jednakże ten 13% wzrost wydatków na urządzenia mobilne został w dużej mierze zrównoważony przez 40% spadek wydatków na konsole, częściowo spowodowany udaną premierą zeszłorocznej gry The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

Wydatki na akcesoria do gier wideo również spadły w maju 2024 r. o 8% w porównaniu z majem ubiegłego roku, a PlayStation Portal był najlepiej sprzedającym się akcesorium pod względem wartości sprzedaży w dolarach w tym miesiącu, a także najlepiej sprzedającym się akcesorium przez cały rok.

Rynek sprzętu komputerowego w maju 2024 r

Wydatki na sprzęt do gier wideo spadły o 40% od maja 2023 r. do 202 mln dolarów. PlayStation 5 przewodziło na rynku sprzętu w maju 2024 r. zarówno pod względem sprzedaży jednostkowej, jak i dolarowej, z Switchem na drugim miejscu pod względem sprzedaży jednostkowej, a Xbox Series X/S na drugim miejscu pod względem sprzedaży w dolarach.

Podsumowując, wydaje się, że PlayStation odnosi sukcesy na rynku komputerów PC dzięki sukcesowi Ghost of Tsushima Director’s Cut. Aby dowiedzieć się więcej o trendach w branży, zapoznaj się z pełnym raportem Circana.

Źródło: www.gameinformer.com