Wyniki sprzedaży Final Fantasy 7: Rebirth w USA opublikowane przez Circana

Aktualizacja Final Fantasy 7: Rebirth

Od kilku tygodni analitycy i fani dyskutują o przyszłości Final Fantasy 7: Rebirth w stosunku do poprzednika, czyli Remake’a. Dzisiaj Circana opublikowała swój miesięczny raport o wydatkach konsumenckich na gry wideo za marzec, zawierający przegląd rynku amerykańskiego przeliczony na sprzedaż w dolarach. Doniesienia sugerują, że pomimo uznania krytyków Rebirth nie sprzedaje się tak dobrze, jak by tego oczekiwało Square Enix.

Paradoksalny stół sprzedażowy

Rebirth pozostaje jak dotąd czwartą najlepiej sprzedającą się grą w tym roku, ale dopiero 14. najlepiej sprzedającą się grą z serii Final Fantasy. Sprzedaż w Stanach Zjednoczonych spadła dwucyfrowo w porównaniu z Remake’iem i Final Fantasy 16 w tym samym okresie marketingowym. Jednak analiza sprzedaży w Wielkiej Brytanii wydaje się wskazywać podobne wyniki.

Niepewność co do przyszłości

Czas pokaże, czy obecna sprzedaż wystarczy Square Enix. Firma zgłasza straty w wysokości 140 milionów dolarów z powodu anulowanych gier w zeszłym roku finansowym, nie wyjaśniając wpływu na trylogię Rebirth. Ciekawostką jest jednak porównanie tych wyników z sukcesem wydanej na kilka platform gry Dragon’s Dogma 2, która przekroczyła już skumulowaną sprzedaż poprzednich odsłon serii.

Inne wydarzenia miesiąca

Helldivers 2 pozostaje jak dotąd najlepiej sprzedającą się grą roku. Dragon’s Dogma 2 była najlepiej sprzedającą się grą marca, a za nią plasowały się kolejno Helldivers 2, MLB The Show 24, Call of Duty: Modern Warfare 2 i Rise of the Ronin. Sprzedaż gier wideo wzrosła o 4% w porównaniu z rokiem poprzednim, głównie za sprawą treści mobilnych, podczas gdy sprzedaż sprzętu spadła o 32%, a wydatki na wszystkie platformy konsolowe spadły o 30% lub więcej. PS5 pozostała najlepiej sprzedającą się konsolą pod względem liczby sztuk i sprzedaży w dolarach.

Źródło: www.ign.com