Wykorzystaj déjà vu, aby połączyć rzeczywistość w trudnym thrillerze psychologicznym science fiction The Gap


Podczas Future Games Show tego wieczoru ogłoszono intrygująco brzmiący thriller psychologiczny zatytułowany The Gap.

Opisano ją jako twardą, pierwszoosobową grę science-fiction osadzoną w 2045 r., Nie żeby elementy science fiction były szczególnie widoczne w debiutanckim zwiastunie. To pokazuje ciebie, neurologa imieniem Joshua Hayes, budzącego się na podłodze prawdopodobnie twojego własnego mieszkania, z głosem – i pisanymi wiadomościami na ścianach – mówiącymi ci, żebyś nikomu nie ufał. Ale nie pamiętasz, co się dzieje.

Hayes cierpi na rzadkie zaburzenie genetyczne, które wpływa na jego pamięć, więc gra skupia się na odzyskaniu tych wspomnień poprzez ponowne ich doświadczanie. Katalizatorem tego jest déjà vu, wyzwalane przez obiekty, które działają jak pomost do równoległej rzeczywistości, aby ponownie doświadczyć wspomnień. Ale w twojej przeszłości też kryje się tragedia.


Debiutancki zwiastun. Intrygujące, prawda?

The Gap to debiutancka gra dwuosobowego słoweńskiego studia Label This, która zostanie wydana przez mały polski zespół Crunching Koalas, który istnieje już od jakiegoś czasu, głównie zajmując się portowaniem i wykonywaniem prac na zlecenie w grach takich jak Wojna Krwi: The Wiedźmińskie Opowieści, Darkwood i This War of Mine.

The Gap pojawi się na PC, PS5 i Xbox Series S/X, a Crunching Koalas mówi mi, że ma na celu początek przyszłego roku.

Większość z tego pochodzi ze zwiastuna, więc nie jestem pewien, jak to jest w grze, ale może być. Stylowy apartament – oczywiście bez przerażających rzeczy.

Sypialnia prawie całkowicie pogrążona w ciemności z tablicą na ścianie i przyklejonymi do niej wieloma notatkami i żetonami.  Ktoś mapuje coś dużego.

Zdjęcie męża i żony w dniu ślubu.

Stylowy apartament z nocnym niebem na zewnątrz rzucającym długi, nastrojowy cień.

Może jakaś cyfrowa biblioteka z gatunku science-fiction.  To tajemniczy pokój oświetlony na niebiesko.

Źródło : https://www.eurogamer.net/use-deja-vu-to-bridge-realities-in-hard-sci-fi-psychological-thriller-the-gap