Wycieki EpicDB: wiele projektów gier ujawnionych w Internecie

Odkryj niezapowiedziane projekty gier wideo dzięki EpicDB

Bywalcy Steam z pewnością znają SteamDB, nieoficjalną, ogólnodostępną bazę danych, która dostarcza wszelkiego rodzaju liczb i informacji o grach dostępnych w sklepie internetowym. Teraz istnieje również podobne narzędzie dla Epic Games, wraz z utworzeniem EpicDB.

To nowe narzędzie, choć obecnie niedostępne, miało na celu dostarczanie tych samych informacji o tytułach dostępnych w Epic Games Store. Niestety, wkrótce po uruchomieniu użytkownicy mogli zobaczyć kryptonimy i tytuły wielu niezapowiedzianych projektów różnych wydawców. Wśród nich m.in. SEGA, Ubisoft, Sabre Interactive.

Po zorientowaniu się, że prywatne dane zostały upublicznione, Epic Games wydało aktualizację, która ukrywa wszystkie niepublikowane tytuły z bazy danych. Mimo to użytkownicy Reddita i ResetEra szybko zapoznali się ze wszystkimi nagłówkami, zanim zostały usunięte, ujawniając kilka interesujących informacji.

Obiecujące projekty na liście

Najbardziej godną uwagi wzmianką dla fanów Nintendo jest projekt „Turok” firmy Sabre Interactive. Nie jest jasne, czy jest to nowa gra o polowaniu na dinozaury, czy remaster, ale wydanie na Switcha wydaje się prawdopodobne, biorąc pod uwagę pochodzenie serii na N64 i remaster z 2019 roku na Switcha.

Inne godne uwagi wzmianki na liście to „SanJose” Square Enix (uważany za kolejny pakiet Tomb Raider), „Osiris 2.0” firmy Bethesda („Osiris” był pierwotnie powiązany z Doom 64) oraz wzmianka o Rycerzach Starej Republiki z Sabre Interaktywny pod kryptonimem „Knightling” – projekt już znany, ale pocieszający jest fakt, że nadal jest aktualny.

Pełną listę kryptonimów udostępnił użytkownik -LastGrail- na forum Reddit r/GamingLeaksAndRumours, wywołując spekulacje na temat tego, jakie projekty mogą reprezentować. Należy pamiętać, że wiele z tych planów to w tej chwili jedynie domysły, dlatego należy wziąć to wszystko pod uwagę.

Ciekawe perspektywy dla branży gier wideo

Oprócz nazw kodowych Nintendo, które niedawno wyciekły od znanego przeciekającego Midori (みどり), wygląda na to, że nadchodzą ekscytujące czasy. Gdyby tylko na horyzoncie pojawiło się Nintendo Direct, które mogłoby zacząć potwierdzać pewne rzeczy, prawda?

Co sądzisz o tej nowej rundzie kryptonimów, które wyciekły? Czy któryś szczególnie przykuwa Twoją uwagę? Daj nam znać w komentarzach.

Źródło: www.nintendolife.com