WWE 2K24: najlepsza symulacja gry wrestlingowej od czasu powrotu serii.

WWE 2K24 wykorzystuje zbliżającą się 40. rocznicę WrestleManii, aby uczcić to wydarzenie i okazuje się, że jest to impreza, na której warto wziąć udział. Przyjemne dodatki i sprytne ulepszenia wzmacniają jego stale udoskonalaną formułę, dzięki czemu jest to najmocniejszy odcinek ringowy od czasu powrotu serialu.

Nowa mechanika gry

System sterowania w 2K24 pozostaje w dużej mierze niezmieniony w stosunku do 2K23, ale zawiera kilka interesujących nowych mechanizmów, takich jak minigra polegająca na handlu hitami. Ta grywalizacja zbyt typowego uderzenia typu „buu/yay” dodaje walce wymiar zabawy. Poprawiono także inne dobrze znane momenty na ringu, w tym wykonywanie dużych skoków na tłum przeciwników; Rzadko z niego korzystam, ale miło go mieć. To zdanie dotyczy nowych typów meczów w grze: Kaseta, Pogotowie i Sędzia Specjalny. Generalnie jestem obojętny na te wymagania w prawdziwym życiu i nie spieszę się z ich częstym odtwarzaniem tutaj, ale są one dobrze odwzorowane. Szczególnie podoba mi się fakt, że sędzia specjalny ma miernik ograniczający wybryki sędziego, aby nie był on całkowicie jednostronny w przypadku spotkania z nieuczciwym sędzią. Sprzyja to również strategicznemu oszukiwaniu gracza w paski.

Obszerna lista supergwiazd

Imponująca lista ponad 200 gotowych do użycia supergwiazd, od całkiem dobrych po doskonałe pod względem estetycznym. Doceniam także drobne szczegóły prezentacji, takie jak obecność po raz pierwszy prawdziwych sędziów, takich jak Charles Robinson i Jessika Carr. Bez względu na to, jakie buty nosisz, gra w 2K24 pozostaje wysokiej jakości, praktycznym doświadczeniem, nawet jeśli niektóre ruchy mogą być mniej gęste mechanicznie. Łatwo zapomnieć o wszystkich ofensywnych opcjach, jakie masz do dyspozycji, ale solidny samouczek pomaga uprościć tę naukę. Istniejące warunki meczów pozostają atrakcyjne niezależnie od tego, czy grasz sam, czy online, chociaż ta druga opcja jest w momencie publikacji trudną propozycją ze względu na niestabilne połączenia.

Tryb prezentacji

Tryb Showcase pozwala graczom przeżyć kultowe walki z pierwszych 39 WrestleManii. Biorąc pod uwagę zapaśników, którzy nie mogą pojawić się ze względu na obecne zatrudnienie w konkurencyjnych organizacjach lub sprawy ogólne, jest to solidny wybór walk. Komentarz Coreya Gravesa podczas przechodzenia do prawdziwego materiału filmowego dodaje miłego akcentu w porównaniu z zeszłorocznymi niemymi przerywnikami filmowymi. Podoba mi się także to, że na ekranie pojawiają się wskazania przycisków celów, co ogranicza konieczność przechodzenia do ekranu menu w celu sprawdzenia, jak wykonać konkretny manewr. Choć farsowy wynik Showcases nie jest tak zapadający w pamięć jak zeszłoroczny zwrot akcji, ogólnie rzecz biorąc, tryb ten stanowi poprawę w stosunku do 2K23 i stanowi doskonałe świętowanie WrestleManii, które inspiruje mnie do ponownego obejrzenia moich ulubionych walk z tego wydarzenia.

https://www.youtube.com/watch?v=VIDEO_ID

Historie MyRise

Dwie oparte na fabule podróże MyRise oferują więcej konsekwencji narracyjnych wynikających z kluczowych momentów podejmowania decyzji. Niezależnie od tego, czy grasz niezależną legendę poruszającą się po głównych wodach WWE, czy budujesz wiarygodność dla niskokartowego aktora chaotycznie wepchniętego w wyścig o tytuł mistrza świata, doceniam to, że te wybory zapewniają większe zaangażowanie i znaczenie ogólnie przyjemnych historii. Miejscami jest to uroczo absurdalne, uwielbiam też widzieć, jak postacie i wątki fabularne z zeszłorocznego MyRise pojawiają się tutaj ponownie, dodając mile widzianą ciągłość do alternatywnego uniwersum WWE w 2K. Na szczęście stworzone postacie i elementy odblokowane w końcu zostaną przeniesione do większej liczby trybów, zapewniając większy zwrot z mojej inwestycji w MyRise.

…kontynuować

Źródło: www.gameinformer.com