Wszystko, co musisz wiedzieć – godziny, daty, gry i ogłoszenia


Jest sierpień, a to oznacza, że ​​„Niekończący się pociąg gier” Geoffa Keighleya leci do Kolonii w Niemczech na targi E3-of-Europe, Gamescom. Przygotuj się na garść ogłoszeń (być może), ujawnień (prawdopodobnie) i darmowych koszulek promocyjnych gier, które są dostępne tylko w jednym rozmiarze (zdecydowanie), gdy Gamescom będzie się rozwijał w ciągu pięciu dni, z udziałem większości dużych wydawców i programistów, a także mnóstwo indies.

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na Gamescom, czy po prostu oglądasz z domu, mamy wszystko, co musisz wiedzieć i co warto mieć na oku. Jak mogliby powiedzieć Niemcy, na dobre!

Wszystko, co musisz wiedzieć o Gamescom

Co to jest Gamescom?

Jest to największe na świecie wydarzenie związane z grami, w którym uczestniczy ponad 350 000 osób (przed pandemią). W tym roku sprzedanych biletów będzie mniej, więc konferencja nie pobije rekordu 370 000 uczestników z 2019 roku.

Ciekawostka: w tym roku Gamescom ma nadzieję zorganizować imprezę „przyjazną dla klimatu”, która będzie oferować bezpłatny lokalny transport publiczny, sadzić drzewa i kompensować emisje dwutlenku węgla wśród innych inicjatyw, aby konferencja była jak najbardziej zbliżona do emisji dwutlenku węgla. neutralny, jak to możliwe.

Gdzie jest Gamescom?

Znajduje się w Kolonii (lub Kolonii, jeśli jesteś Niemcem), na zachodzie Niemiec. Rzeczywista lokalizacja to Koelnmesse, gigantyczne centrum konferencyjne, które będzie gościć ponad 300 000 odwiedzających Gamescom.

Będzie jednak również komponent online dla każdego, kto ogląda w domu.

Kiedy odbędzie się Gamescom?

23 sierpnia — 28 sierpnia 2022. Konferencja technicznie rozpoczyna się 24 sierpnia, ale Opening Night Live odbędzie się wieczorem 23 sierpnia, poprowadzi Geoff Keighley.

Powiedziałeś „Geoff Keighley”?

O tak. Jest gospodarzem wieczoru otwarcia na Gamescom, tak jak w zeszłym roku.

Kiedy odbędzie się premiera na żywo?

23 sierpnia. Poniżej znajdziesz informacje o strefie czasowej:

 • Czas środkowoeuropejski: 20:00
 • Brytyjski czas letni: 19:00
 • Czas wschodni: 14:00
 • Czas pacyficzny: 11 rano
 • Japonia (czas standardowy): 3 nad ranem 24 sierpnia
 • Australijski czas wschodni: 4:00 24 sierpnia

ONL będzie trwał dwie godziny, z ponad 30 grami, zarówno nowymi, jak i wcześniej zapowiedzianymi.

Czy powinienem oglądać premierę na żywo?

W 2021 r. ONL miał kilka zwiastunów z ogłoszeniami dotyczącymi około 30 gier. Ogłoszenia te obejmowały wiadomości o grze Ninja Turtles, daty premiery dla Horyzont Zakazany Zachód oraz Jett: Daleki Brzegi zajrzeć na Death Stranding: Reżyserskie cięciewięc można śmiało powiedzieć, że 2022 będzie zawierał podobne ogłoszenia – tylko nie oczekuj, że Nintendo będzie zbyt mocno promowane.

Gdzie mogę obejrzeć premierę na żywo?

Keighley będzie gospodarzem oraz streaming z jego kanału Game Awards na YouTube:

Jak uzyskać dostęp do zawartości internetowej Gamescom?

Większość soczystych rzeczy będzie streamowana, co omówimy w następnym punkcie.

Ale jest też coś, co nazywa się „Gamescom EPIX”, która jest przygodą online, która nagradza graczy nagrodami i osiągnięciami przez cały sierpień. Grasz jako AI EPI, mały robot, którego celem jest ochrona skarbca Gamescomu przed „niezwykle złym FEARTURE, przywódcą błędów i usterek”.

Zadania w EPIX obejmują eksplorację witryny Gamescom w celu znalezienia ukrytych przedmiotów i informacji, zmianę nazwy użytkownika, rozwiązanie Captcha (tak, naprawdę), wypełnienie ankiety i po prostu wykonanie kilku zadań ze zrozumieniem, aby udowodnić, że przeczytałeś wszystko tekst na stronie. Nagrody obejmują funkcje wirtualne, takie jak banery i awatary, a także zniżki na bilety i szansę na wygranie koszulki lub kodów do gier.

nagłówek

Jaki jest harmonogram?

Harmonogram ogólny

Poniedziałek 22 sierpnia – wtorek 23 sierpnia to Devcom, konferencja rozwoju biznesu.

We wtorek 23 sierpnia wieczorem odbędzie się premiera na żywo.

Środa 24 sierpnia jest pierwszym oficjalnym dniem targów Gamescom, ale jest otwarty tylko dla gości branżowych, mediów i wybranych gości prywatnych od 9:00 do 19:00 (prywatni tylko od 13:00).

Gamescom będzie wtedy otwarty dla ogółu społeczeństwa od czwartku 25 do niedzieli 28 sierpnia, w godzinach od 9:00 do 20:00.

Konkretne wydarzenia

DataCzas (Środkowoeuropejski)WydarzenieGdzie oglądać
23 sierpnia, wtorek20:00Premiera na żywoYouTube, Twitch
Środa 24 sierpnia20:00Pokaz przyszłych gierYouTube, Twitch
25 sierpnia, czwartek14:00-20:00Stoisko Xbox na żywoYouTube, Twitch
piątek 26 sierpnia17:30Niesamowity program indieYoutube

Co Nintendo pokazuje na Gamescom?

Nic! Już potwierdzili, że nie będą obecni. Przepraszam!

Oto, co powiedzieli na początku tego roku:

Gamescom to centralne wydarzenie w kalendarzu wydarzeń na Nintendo. W tym roku jednak po dokładnym rozważeniu zdecydowaliśmy się nie brać udziału w Kolonii.

Zamiast tego gracze mogą wypróbować gry na Nintendo Switch w ramach wielu ogólnoniemieckich wydarzeń. Wcześniej mocno zaplanowane wydarzenia obejmują roadshow z naszym airstreamerem i naszym bulli, na przykład w miejscach takich jak SWR Summer i Festiwal Dzieci i Młodzieży w Stuttgarcie. Dla fanów Japonii i gier wideo zdecydowaliśmy się wziąć udział w Main Matsuri Japan Festival we Frankfurcie, a także DoKomi w Düsseldorfie i Animagic w Mannheim. Planowane są kolejne przystanki wycieczek i promocje.

Nie możemy się doczekać, aby ponownie zobaczyć naszych fanów na wielu regionalnych imprezach”.

Jakie firmy wystawiają?

Ponad 500 firm będzie obecnych na Gamescom. Niektóre z wielkich nazwisk:

 • Microsoft
 • Ubisoft
 • SEGA
 • TIK Tok
 • Warner Bros
 • Bandai Namco
 • 2K
 • Tencent
 • Grupa przytulacza

A niektóre z małych i średnich:

 • Zespół17
 • THQ Nordic
 • Surowa Furia
 • Skromne gry
 • NetEase
 • Piorunujący

Wydawcy nie uczestniczą w nim Sony i Nintendo, jak już wspomnieliśmy.

Warto zauważyć, że w tym roku ukraińskim deweloperom zaoferowano bezpłatne miejsce na stoisko, po inwazji na Ukrainę na początku 2022 roku.

Czy wiemy o jakichś wielkich ogłoszeniach?

Parę! Geoff Keighley już zamieścił na Twitterze kilka zajawek na Opening Night Live:

 • Nowości i nowy zwiastun Sonic Frontiers
 • Spojrzenie na tytuł Xbox/PC Wysoko w życiuz gier Squanch
 • Nowe spojrzenie na Return to Monkey Island
 • Światowa premiera gry Goat Simulator 3
 • Następna gra studia Subnautica Unknown Worlds (zupełnie nowe IP)

Jak kupić bilety?

Zostawiamy to trochę za późno, prawda? Cóż, bilety można kupić na stronie Gamescom w następujących cenach:

Typ biletuŚrodaCzwartek lub piąteksobota czy niedziela
Bilet jednodniowy25 EUR30,50 EUR
Bilet ulgowy (seniorzy, uczniowie, studenci, praktykanci, osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności)18 EUR23 EUR
Bilet rodzinny dzienny (max. 5 osób, max. 2 osoby dorosłe + min. 1 dziecko w wieku 7-11 lat)40 EUR50 zł
Bilet wieczorny (od 16:00)9 EUR9 EUR
Bilet dzienny z dziką kartą (od 13:00)59 EUR

Na Opening Night Live dostępne są również bilety, które kosztują 29 euro, pod warunkiem, że masz ukończone 18 lat i posiadasz dokument tożsamości ze zdjęciem.

Świadomi ekologiczni uczestnicy mogą również kupić Zielony Bilet, który dodaje jedno euro do kosztu biletu, aby wesprzeć las Gamescom.

Każdy, kto nienawidzi kolejek, może kupić „Bilet Superfana”, który zapewnia następujące korzyści:

 • Zabezpiecz 3 zamiast 2 biletów Fast Lane (w zależności od dostępności)
 • Uzyskaj wyjątkowe opcje dostosowywania swojego profilu na targach gamescom
 • Zdobądź dodatkowe punkty doświadczenia na targach gamescom EPIX

Wszyscy uczestnicy będą potrzebować aplikacji Gamescom Ticket, ponieważ wszystkie bilety są wyłącznie cyfrowe. Możesz pobrać aplikację tutaj.

Jakie są zasady Gamescom dotyczące COVID?

Koelnmesse wydaje się trzymać niemieckich przepisów dotyczących COVID. Obecnie nie ma żadnych ograniczeń wjazdu do kraju, z wyjątkiem „obszarów zagrożonych wariantem wirusa” — i jak piszę, nie ma żadnych. Każdy, kto wykaże się pozytywnym wynikiem testu na konferencji, musi izolować się „w największym możliwym stopniu”, chyba że ma szczepienie przypominające lub miał wcześniej COVID i co najmniej jedną szczepionkę.

Najwyraźniej Koelnmesse nadal próbuje ograniczyć dostęp do obszarów wewnętrznych „w taki sposób, aby regularnie zapewniać minimalną odległość między osobami”, ale nie ma wytycznych, co to oznacza. Ponadto uczestnikom zaleca się noszenie maski „dobrowolnie”, ale nie jest to wymagane.

Ze strony internetowej Gamescom:

„Koelnmesse będzie nadal stosować swoją kompleksową politykę higieny, taką jak dostarczanie dozowników środków do dezynfekcji rąk i czyszczenie w regularnych odstępach czasu”.

W swoim komunikacie prasowym dyrektor operacyjny Koelnmesse powiedział:

„Powrót po Coronie jest wyzwaniem dla wielu wydarzeń i targów. Tym bardziej cieszy fakt, że gamescom już w pierwszym roku po przerwie obroni swój status największego wydarzenia związanego z grami na świecie dzięki licznym firmom reprezentowanym na miejscu”.


Wybierasz się na Gamescom? Czy masz jeszcze jakieś pytania, na które powinniśmy odpowiedzieć? Daj nam znać w komentarzach.

Źródło : https://www.nintendolife.com/guides/gamescom-2022-everything-you-need-to-know-times-dates-games-and-announcements