Wstecz 4 Blood Developer Turtle Rock Studios przejęte przez Tencent


Tencent dokonuje kolejnego dużego przejęcia w zakresie tworzenia gier, kupując spółkę macierzystą Turtle Rock Studios, Slamfire, Inc., która obejmuje Turtle Rock w umowie.

Zgodnie z komunikatem prasowym udostępnionym Informator gry, twórcy Left 4 Dead i Evolve pozostaną niezależną działalnością w swoim obecnym biurze w Lake Forest w Kalifornii. Zwrócono również uwagę, że pomimo najnowszego wydania studia Back 4 Blood, które zostało wydane przez Warner Bros. Games, nie wpłynie to na grę i jej dalszy rozwój.

Steve Goldstein, prezes i dyrektor generalny Turtle Rock, powiedział o przejęciu: „Wybitni partnerzy Tencent, globalny zasięg, głęboka wiedza na temat gier i bezprecedensowe wsparcie pomogą nam stworzyć rodzaje ambitnych gier, o których marzymy, jednocześnie pozwalając nam zachować naszą autonomię i niezależnego ducha”.

Tencent dla niewtajemniczonych to potężna chińska firma holdingowa, która inwestuje w cały krajobraz gier wideo. Oto kilka innych firm, o których możesz wiedzieć lub nie, że Tencent ma udziały w:

Gry o zamieszkach
Epickie gry
Ubisoft
Activision Blizzard
Paradox Interactive
Grupa Sumo
Remedy Rozrywka
Roblox Corporation
Zespół Bloober
Funcom
Dontnod Rozrywka
Cudowny
Klei Entertainment

I wiele więcej. Powyższe nazwy reprezentują od 100% własności w przypadku Riot Games do niewielkiego udziału, takiego jak 5% własności Tencent w Ubisoft. Dzięki najnowszemu nabyciu Turtle Rock i Slamfire, Tencent jeszcze bardziej wzmacnia swoje portfolio gier dzięki doświadczonym talentom programistycznym.

W momencie pisania tej historii nie podano ceny sprzedaży ani żadnych szczegółów dotyczących jakichkolwiek nowych gier, nad którymi Turtle Rock może pracować poza obecnymi obowiązkami dotyczącymi Back 4 Blood.


Co chciałbyś zobaczyć po zakupie Turtle Rock Studios przez Tencent? Daj nam znać w komentarzach!Źródło : https://www.gameinformer.com/2021/12/17/back-4-blood-developer-turtle-rock-studios-acquired-by-tencent