Współzałożyciele Rocksteady Studios, Sefton Hill i Jamie Walker, ogłaszają odejście


Współzałożyciele Rocksteady Studios, Sefton Hill i Jamie Walker, ogłosili, że odchodzą ze studia.

Ta wiadomość jest trochę zaskoczeniem, zarówno dlatego, że Hill był reżyserem nadchodzącej gry studia, Suicide Squad: Kill The Justice League, jak i dlatego, że obaj byli oryginalnymi założycielami studia i pomysłodawcami popularnej serii Batman Arkham. Niemniej jednak wydaje się, że obaj opuszczają Rocksteady polubownie pod koniec roku, ufając drużynie, którą zostawiają, aby przeprowadzić Suicide Squad przez linię mety.

Oto pełne oświadczenie:

Mam dla Was kilka ważnych wiadomości na temat Rocksteady Studios. Współzałożyciele i szefowie studiów Sefton Hill i Jamie Walker podjęli decyzję o opuszczeniu studia. Jesteśmy bardzo dumni, że pracowaliśmy u boku Jamiego i Seftona, którzy kierowali swoimi utalentowanymi zespołami, tworząc jedne z najlepszych gier na świecie. Od uznanej przez krytyków serii Batman Arkham po ewolucyjne myślenie z Suicide Squad, byli świetnymi liderami zespołu. Odwiedzanie Rocksteady Studios zawsze było dla mnie osobiście główną atrakcją – dbałość o szczegóły, energia ludzi i poczucie, jak to jest być w studiu o wysokich osiągach. Zobowiązali się do najwyższej jakości i doskonałości we wszystkich aspektach tworzenia gier, zapewniając jednocześnie wyjątkową kulturę dbania o swoich pracowników. Gdy Suicide Squad: Kill the Justice League prawie się skończył, oboje postanowili opuścić Rocksteady pod koniec 2022 roku i rozpocząć nową przygodę w grach. Mamy najwyższy szacunek i wdzięczność dla Jamiego i Sefton i życzymy im wszystkiego najlepszego w ich nowym przedsięwzięciu i jak wielu fanów, nie możemy się doczekać, co zrobią dalej.

Rocksteady ma bardzo dobrą pozycję, a kierownictwo studia weteranów zostało awansowane do nadzorowania zespołu. Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że Nathan Burlow, długoletni dyrektor produkcji Rocksteady i pierwotny członek założyciel studia, obejmie stanowisko dyrektora studia, a Darius Sadeghian obejmie stanowisko dyrektora ds. produktu w studiu. Nathan i Darius to niezwykle utalentowani menedżerowie, którzy z pasją kontynuują tworzenie wysokiej jakości gry Rocksteady dla Suicide Squad: Kill the Justice League i wszystkich przyszłych gier.

Najlepiej usłyszeć od Jamiego i Seftona, a także Nathana i Dariusa bezpośrednio, więc podzielili się swoimi przemyśleniami poniżej:

„Nasza decyzja o opuszczeniu Rocksteady była co najmniej emocjonalna! Od dnia założenia firmy w 2004 roku aż po dzień dzisiejszy Rocksteady jest naszym życiem i duszą. Dało nam to możliwość robienia tego, co kochamy najbardziej: tworzenia wspaniałych gier z wyjątkowo utalentowanymi ludźmi. Jesteśmy bardzo dumni z naszego zespołu za gry, które wszyscy razem stworzyliśmy, od naszej pierwszej gry Urban Chaos, przez uwielbianą serię Arkham, a teraz po epicki oddział samobójców.

Ale jest coś wyjątkowego w Rocksteady, co wykracza poza gry, które tworzymy, i każdy, kto tu pracuje, czuje to. To niesamowite chwile, którymi dzieliliśmy się przez lata, nawiązane przyjaźnie i troska, jaką ten zespół ma dla siebie nawzajem, sprawiły, że ta niezapomniana podróż jest tak wyjątkowa. Wierzymy, że ludzie noszą koszulki Rocksteady z dumą, ponieważ traktujemy się nawzajem i jak to jest być tutaj. Chcemy podziękować zespołowi za ich ciężką pracę i wszystko, co wnoszą, aby było to tak wspaniałe miejsce.

Niektóre z naszych najbardziej dumnych momentów wydarzyły się dzięki energii i talentowi tego zespołu: możliwość współpracy z Warner Bros. i DC nad Batmanem, wspaniałe Arkham Games to znacznie więcej, niż mogliśmy sobie wyobrazić, szansa na pracę z naszymi niektórymi nasi bohaterowie z dzieciństwa, odwdzięczając się branży, którą tak bardzo kochamy, pomagając początkującym twórcom gier i wreszcie budując kulturę, w której ludzie mogą być po prostu sobą i razem tworzyć wspaniałe gry.

Jednym z wyjątkowych składników tego wszystkiego są fani Rocksteady. Ich ekscytacja i wsparcie dla tego, co robimy, jest paliwem, które motywuje nas do bycia najlepszymi. To rozbudowany zespół Rocksteady i życzymy im ogromnego podziękowania za dodawanie nam energii przez ostatnie 18 lat! Teraz, gdy Suicide Squad jest w bezpiecznych rękach, a drużyna jest tu silniejsza niż kiedykolwiek, nadszedł czas, aby przekazać wodze i rozpocząć nową wspólną przygodę w grach.

Nathan i Darius przez wiele lat udowadniali swoją pasję i umiejętności w Rocksteady. Są weteranami naszej branży i wiemy, że ich zaangażowanie w Rocksteady, a ich talent i energia wzniosą zespół na jeszcze wyższy poziom. Nie moglibyśmy być szczęśliwsi, że przewodzą tutaj przyszłości i życzą im wszystkiego najlepszego.”

– Jamie Walker i Sefton Hill

„Pracując z Jamiem i Seftonem jako jednym z członków założycieli studia, chcę im podziękować za stworzenie czegoś, co uważam za jedno z najlepszych studiów deweloperskich w branży. Współpraca z nimi była absolutną przyjemnością i życzę im wszystkiego najlepszego w przyszłości. Jestem bardzo namiętny i zaszczycony możliwością dalszego przewodzenia Rocksteady razem z Dariusem. Moim celem jest wspieranie naszego utalentowanego, pracowitego zespołu, zachowując serce i niesamowitą kulturę studia. Nie możemy się doczekać, aby wykorzystać nasze sukcesy w nadchodzącym wydaniu Suicide Squad: Kill the Justice League i naszych przyszłych grach.

– Nathan Burlow, dyrektor studia

„Jestem podekscytowany, że mam możliwość przewodzenia i wspierania niesamowitego, kreatywnego i utalentowanego zespołu w Rocksteady. Przez całą moją karierę w studio kierowałem się pasją zespołu i energią współpracy, aby zrealizować ich twórczą wizję. Chciałbym podziękować Jamiemu i Seftonowi za całe wsparcie i wskazówki, jakich udzielali przez te wszystkie lata, a także za czas, który spędziliśmy na bliskiej współpracy, co było dla mnie bardzo szczególne. Moje zaangażowanie i cel to dalsze budowanie na dziedzictwie Rocksteady w zakresie dostarczania innowacyjnych i światowej klasy doświadczeń w grach”.

— Darius Sadeghian, dyrektor ds. produktu w studiu

Osobiście chcę podziękować Jamiemu, Seftonowi, Nathanowi i Dariusowi za całą ich ciężką pracę i zaangażowanie w uczynienie tego przejścia tak silnym, jak to tylko możliwe. Dołącz do mnie w składaniu życzeń Jamiemu i Seftonowi wszystkiego najlepszego oraz gratulacji Nathanowi i Dariusowi.

Dawid

Jak widać, duet pozostanie w Rocksteady do końca roku, zanim rozpocznie „nową przygodę w grach”. Suicide Squad ma się ukazać wiosną 2023 roku. Jeśli chodzi o skład Rocksteady po ich odejściu, długoletni dyrektor produkcji i pierwotny członek założyciel Nathan Burlow obejmie rolę dyrektora studia, a Darius Sadeghian przejmie rolę produktu w studiu. dyrektor.Źródło : https://www.gameinformer.com/2022/10/26/rocksteady-studios-co-founders-sefton-hill-and-jamie-walker-announce-departure