Współzałożyciel Playground Games opuszcza studio Forza Horizon 5 po 12 latach


Dyrektor studia i współzałożyciel Playground Games, Gavin Raeburn, ujawnił, że odchodzi z firmy.

Po raz pierwszy zgłoszony przez Windows Central, ujawnił, że po założeniu i pracy w Playground przez 12 lat odchodzi na emeryturę z toru wyścigowego. Ta wiadomość pojawia się dwa miesiące po tym, jak studio wydało swój najbardziej udany tytuł w Forza Horizon 5, który w momencie premiery miał również największą premierę ze wszystkich gier Xbox Game Studios w historii.

„Po 12 latach pracy nad pięcioma nagradzanymi grami Forza Horizon, Gavin Raeburn opuszcza Playground Games jako dyrektor studia”, powiedział szef studia Turn 10 i szef franczyzy Forza, Alan Hartman. Centrala Windows. „Członek-założyciel Playground Games, dziękujemy Gavowi za jego przywództwo i wkład w franczyzę Forza i życzymy mu wszystkiego najlepszego”.

Hartman powiedział, że inny współzałożyciel Playground, Trevor Williams, zmieni się z dyrektora generalnego na szefa studia ze skutkiem natychmiastowym, zastępując Raeburna. Powiedział również, że studio będzie nadal koncentrować się na aktualizacjach Forza Horizon 5 i ciągłym rozwoju ponownego uruchomienia Fable, który został oficjalnie ogłoszony w 2020 roku.

Jak zauważył Centrala Windows, Raeburn ma dość długą historię w gatunku wyścigów, pracując nad serią TOCA, Dirt i Grid firmy Codemasters. Opuścił Codemasters w 2009 roku, aby stworzyć Playground Games, które zostało przejęte przez Microsoft w 2018 roku.

Nie ma ani słowa o tym, co dalej z Raeburnem, ani czy w ogóle zostaje w grach.

Aby dowiedzieć się więcej o Forza Horizon 5, sprawdź nasze przemyślenia na ten temat w Informator gry Recenzja Forza Horizon 5, a następnie przeczytaj, dlaczego jest włączona Informator gry Lista 10 najlepszych gier Xbox Series X. Sprawdź tę nową współpracę Xbox i OPI w zakresie lakierów do paznokci, która odblokowuje unikalną grafikę samochodu Forza Horizon 5.

[Source: Windows Central]


Czy jesteś podekscytowany, co dalej z Playground Games? Co masz nadzieję zobaczyć po ponownym uruchomieniu Fable? Daj nam znać w komentarzach poniżej!Źródło : https://www.gameinformer.com/2022/01/05/playground-games-co-founder-leaving-forza-horizon-5-studio-after-12-years