Wskazówki dotyczące eksploracji Minecrafta — jak się obejść i się nie zgubić


Jedyną rzeczą łatwiejszą w Minecrafcie niż uderzanie w drzewo jest gubienie się. Znalazłeś najfajniejszą rzekę, najbogatszą jaskinię… ale nie pamiętasz, gdzie jest twój dom. Na początku musisz tylko uważać, ale w miarę postępu gry mnożą się opcje, aby upewnić się, że wiesz, gdzie jesteś w swoim świecie Minecraft. Oto, co musisz wiedzieć o nawigacji i poruszaniu się w grze Minecraft.

Podstawy: ścieżki, wskazówki i znaki

Zrobiły to dzieciaki z bajek i ty też możesz. Jednak zamiast zostawiać ślad z bułki tartej, możesz zrobić coś lepszego. Umieść te pochodnie w ekwipunku, aby działały, używając ich do oznaczania swojej ścieżki podczas eksploracji. Czasami jednak może być trudno zobaczyć, gdzie jest skierowana grupa pochodni. Aby temu pomóc, wyciągnij łopatę i użyj jej alternatywnej funkcji na ziemi. Mając tylko łopatę, możesz stworzyć dobrze wyglądającą i wysoce funkcjonalną ścieżkę.

Minecraft nie ma kanonicznych kierunków, takich jak północ i południe, ale słońce i księżyc zawsze wschodzą w jednym kierunku i zachodzą w drugim, dzięki czemu można rozszyfrować położenie północy, południa, wschodu i zachodu. Pamiętaj o tym podczas budowania i odkrywania.

A jeśli wszystko inne zawiedzie, znaki są łatwe do wykonania w ogromnych ilościach. Umieszczenie znaków informacyjnych wykorzystujących różne znaki „strzałek” (^, V, < i >) może wystarczyć, aby dotrzeć w dowolne miejsce.

Zrób kompas

Ale nie powinieneś wykonywać dużo pracy lub zwracać bacznej uwagi, aby znaleźć drogę do domu. Gdy zaczniesz zbierać więcej materiałów, są łatwiejsze opcje.

Kompas jest prawdopodobnie najłatwiejszy do zbudowania i użycia. Domyślnie ten kompas będzie wskazywał miejsce odrodzenia świata – miejsce, w którym po raz pierwszy pojawiasz się po zalogowaniu. Zapewnia to, że bez względu na to, dokąd się udasz, możesz przynajmniej znaleźć drogę powrotną do tego punktu. Jednak im dalej przeniesiesz swoją bazę operacyjną od punktu odrodzenia świata, tym mniej będzie to wygodne. Jednak nawet ten problem można rozwiązać za pomocą: Magnetyt–więcej o tym dalej. Niezależnie od tego, to proste narzędzie zapewnia niezawodny sposób na powrót do punktu odrodzenia świata, bez względu na to, jak daleko zaszedłeś.

Stwórz mapę

Brak podpisu

Kompas zawsze zabierze cię z powrotem do punktu początkowego, ale nie zabierze cię z powrotem do tej jaskini, którą znalazłeś podczas eksploracji. Z drugiej strony mapa będzie. Aby zrobić mapę, potrzebujesz dziewięciu kartek papieru, które możesz zdobyć zbieranie trzciny cukrowej i zabranie go na stół rzemieślniczy. Mapowanie może pochłaniać dużo papieru, więc prawdopodobnie będziesz potrzebować kilku stosów — ale dziewięć to sposób na rozpoczęcie. Tworząc mapę i aktywując ją, otrzymasz podstawową mapę obszaru, w którym aktualnie się znajdujesz, którą możesz następnie odkryć na mapie, spacerując po przestrzeni objętej tą mapą. Ale to dopiero początek — mapy są niezwykle przydatnymi przedmiotami, jeśli wiesz, co z nimi zrobić.

Stwórz mapę lokalizacyjną

Brak podpisu

Kolejnym poziomem po utworzeniu podstawowej mapy jest stworzenie mapy lokalizacyjnej. Do tego potrzeba 8 kartek papieru i kompas. Otrzymasz mapę taką jak ta powyżej, ale teraz ty i wszyscy inni gracze na twoim serwerze pojawicie się na mapie, w tym w kierunku, w którym zwrócony jest każdy gracz w czasie rzeczywistym. Jeśli znajdują się poza krawędzią mapy, pojawią się wzdłuż krawędzi mapy, umożliwiając znajomym nawigację z powrotem do domu, nawet jeśli się zgubią.

Jak powiększać mapy

Ostateczną formą mapy jest stworzenie pomniejszonej mapy. Istnieje pięć poziomów powiększenia mapy:

  • Poziom 0/4: 256 bloków
  • Poziom 1/4: 512 bloków
  • Poziom 2/4: 768 bloków
  • Poziom 3/4: 1024 bloki
  • Poziom 4/4: 1280 bloków

Będziesz potrzebować Tabela kartografii na początek, co wymaga czterech drewnianych desek i dwóch arkuszy papieru. Następnie możesz wziąć swoją mapę z zerowym zoomem – lokalizator lub nie – i upuścić ją w górnym slocie Tabeli Kartograficznej. Umieść kartkę papieru w dolnym otworze, a następnie wyjmij otrzymany produkt, aby uzyskać mapę Zoom Level 1. Zrób to jeszcze raz jeszcze cztery razy, aby uzyskać mapę poziomu powiększenia 4.

Nawiasem mówiąc, te mapy tworzą świetną grafikę po zamontowaniu na ramie i mogą być świetnym sposobem na przypomnienie sobie wszystkich rzeczy, które stworzyłeś w swoim świecie Minecraft.

Zrób Lodestone

Brak podpisu

Innym przydatnym przedmiotem, który możesz zrobić, jest przedmiot, o którym wspomnieliśmy powyżej, Lodestone. Jest to najbardziej zaawansowany z nich, ponieważ wymaga Sztabka Netherytu, które otrzymujesz, wydobywając Ancient Debris z Netheru. Będziesz także potrzebował Stonecutter, aby wykonać zestaw 8 bloków Chiseled Stone.

Umieść Lodestone w dowolnym miejscu, a następnie użyj na nim kompasu, a ten kompas wskaże Lodestone zamiast odrodzenia świata. Jest to szczególnie przydatne w Nether i The End, gdzie kompasy domyślnie nie działają. Jeśli umieścisz Lodestone w jednym z tych wymiarów i zsynchronizujesz z nim kompas, ten kompas przestanie wariować i zamiast tego wskaże Lodestone. Upuść Lodestone w punkcie wejścia, a zawsze będziesz mógł wrócić do domu, nawet w tych niebezpiecznych wymiarach.

Lodestones są jednak przydatne nawet w Overworld. Możesz znaleźć miejsce na swoją bazę operacyjną daleko od światowego spawnu. Upuszczając Lodestone tam i synchronizując się z nim, możesz mieć pewność, że zawsze możesz wrócić do domu.

Omawiane tu produkty zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać udział w przychodach, jeśli kupisz coś, co znajduje się na naszej stronie.Źródło : https://www.gamespot.com/articles/minecraft-tips-for-exploring-how-to-get-around-without-getting-lost/1100-6507660/?ftag=CAD-01-10abi2f