Wskazówki dla początkujących: Szybko ukończ rozdział 4 i zwiększ swoje zarobki na Fae Farm!

Odkryj nasze wskazówki dotyczące rozpoczęcia pracy w Fae Farm!


Wskazówki dla początkujących

Szybko ukończ rozdział 4

Przez kilka pierwszych rozdziałów gra może wydawać się dość nudna i prawdopodobnie zastanawiasz się, dlaczego prosta gra o rolnictwie ma w tytule słowo „fae”. Wszystko stanie się jasne po ukończeniu pierwszych czterech rozdziałów, które dodatkowo otwierają świat gry. Wymaga to trochę wysiłku, ale zdecydowanie musisz jak najszybciej dotrzeć na dno Kopalni Słonej. Skup się na tym przez jakiś czas, nawet jeśli oznacza to zaniedbywanie upraw i zwierząt. Odkryjesz magiczne moce, nową umiejętność skakania, nowy świat do odkrycia i nowe postacie do odblokowania!

zarabiać pieniądze

Nie mamy jeszcze kompletnego przewodnika na temat zarabiania pieniędzy, ale oto kilka prostych wskazówek. Srebro występuje głównie w kopalniach. W szczególności można go znaleźć w klejnotach, które można wypolerować na stacji polerowania klejnotów, aby osiągnąć zysk. Ulepsz swoje umiejętności kilofa i górnictwa lub uzupełnij je żywnością, która zwiększa umiejętności wydobycia, a każdy węzeł klejnotu zapewni ci jeszcze więcej klejnotów, a tym samym więcej pieniędzy. Klejnoty znajdujące się głębiej w kopalniach lub w trudniejszych kopalniach, które odblokowują się w miarę postępu przygody, są warte jeszcze więcej pieniędzy. Umowy wysyłkowe to także dobry sposób na osiągnięcie dodatkowego zysku ze swoich przedmiotów, ale nie zawsze się sprawdzają. Kontrakty wymagają przedmiotów, które mają wyższą marżę zysku niż w przypadku ich normalnej sprzedaży, co pozwala również zyskać przestrzeń rynkową. Kontrakty ekspedycji odblokujesz po ukończeniu Kopalni słonowodnych, a znajdziesz je na południowy zachód od miasta.

Zainwestuj w szybką podróż

System szybkiej podróży Fae Farm wymaga pieczęci, które można wytworzyć w Stacji Rzemieślniczej Pieczęci. Każda pieczęć wymaga kilku kawałków rudy i kilku klejnotów, które zwykle znajdziesz w kopalniach, na głębokości, która zaczyna być trudna dla twojego obecnego poziomu. Święte Miejsca można łatwo odblokować za pomocą sporadycznych pieczęci, ale same kopalnie mają system szybkiego podróżowania między poziomami, który pozwala szybko wrócić do miejsca, w którym byłeś wcześniej. Te pieczęcie są trudniejsze do wytworzenia i przed udaniem się do kopalni musisz dokładnie wiedzieć, ile sztuk każdego rodzaju potrzebujesz, w przeciwnym razie ryzykujesz obejściem bez pieczęci. Kopalnie słonowodne zazwyczaj wymagają 6 pieczęci każdego typu, ale w innych kopalniach może się to zmienić. Inwestycja w pieczęcie jest tego warta, szczególnie ponad wszystko inne, co wymaga rudy i klejnotów. Szybka podróż pozwoli Ci zaoszczędzić cenny czas, zwłaszcza, że ​​menu szybkiej podróży informuje Cię o prawdopodobieństwie znalezienia danego materiału na każdym piętrze.

Użyj swojej karty

Możesz otworzyć mapę i wybrać NPC, aby uzyskać strzałkę nawigacyjną, która zabierze Cię bezpośrednio do niego. Na mapie możesz także sprawdzić, czy ma dla ciebie jakieś zadanie. Zadania główne i zadania festiwalowe mają postać rombu z wykrzyknikiem w środku. Sprawdź je, gdy tylko je zobaczysz!

Zoptymalizuj swój czas

Czasu na Farmie Fae jest dość dużo, około 20-30 minut dziennie. Jeśli jednak nie będziesz ostrożny, możesz spędzić dużo czasu w menu. Zegar zatrzymuje się tylko czasami i trzeba na niego patrzeć, żeby wiedzieć kiedy. Na przykład menu główne wstrzymuje zegar, ale nie Twój ekwipunek. Tak naprawdę, mając otwarty ekwipunek, nadal możesz zostać zaatakowany przez wrogów, więc jeśli musisz wziąć miksturę lub zjeść jedzenie, trzymaj się od nich z daleka. Rozmowa z ludźmi i zakupy wstrzymują menu, ale wchodzenie do budynków i sprzedawanie przedmiotów na rynku nie. Korzystanie ze stołów rzemieślniczych również nie wstrzymuje menu, podobnie jak budowanie na farmie, dekorowanie domu lub otwieranie menu dekoracji. W bardziej zaawansowanej grze przydatne okazało się tworzenie mikstur szybkiej teleportacji, które pozwalają na szybsze poruszanie się. Zalecamy korzystanie z menu głównego, aby zatrzymać grę, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

Zorganizuj swoją przestrzeń do przechowywania

Dlaczego gry nie oferują wydajnych systemów przechowywania danych? Zależy nam tylko na szafce bez dna, dostępnej w każdej chwili, z inteligentnym sortowaniem, przyjaznym interfejsem i bezpłatną herbatą i ciastkami na żądanie. Czy to takie skomplikowane? System przechowywania Fae Farm może nie mieć wszystkich tych funkcji, ale nadal jest całkiem niezły, pod warunkiem, że wiesz, jak z niego korzystać. Oto trzy rzeczy, które pomogą Ci w pełni wykorzystać interfejs pamięci masowej:

1. Sortowanie: Zapoznaj się z menu ZL i ZR interfejsu przechowywania, a będziesz na dobrej drodze, aby zawsze znaleźć potrzebny przedmiot w swoim ogromnym stosie przedmiotów. ZR sortuje według typu lub alfabetycznie, co jest przydatne w niektórych sytuacjach, ale nie jest zbyt pomocne, jeśli nie znasz nazwy przedmiotu lub nie pamiętasz alfabetu bez śpiewania krótkiej piosenki. ZL natomiast umożliwia filtrowanie według kategorii. Obejmuje to takie rzeczy, jak rolnictwo (nasiona, plony i nawozy), alchemia (mikstury i składniki), zbieractwo (wszystko, co podniosłeś z ziemi) i towary przetworzone (wlewki, tkaniny, ale NIE drewno, które jest bardziej prawdopodobne znaleźć w surowcach). Niestety, nie możesz sortować swojego ekwipunku. Jeśli przeszkadza Ci, że Twoje przedmioty są rozrzucone, możesz je upuścić i podnieść ponownie, a następnie powrócą na najwyższe miejsca lub wybrać pojedyncze przedmioty i wybrać opcję „Przenieś”, aby umieścić je bardziej schludnie.

2. Przechowywanie: Naciśnij RB, aby przynajmniej raz przechować wszystko, co jest już w twoim ekwipunku. Ułatwia to podrzucenie wszystkiego, co zostało zebrane podczas górnictwa, wędkarstwa lub ogólnie przygód. Możesz także użyć LB do przechowywania pojedynczych stosów.

3. Skróty: Nie musisz przechodzić do menu, aby uzyskać dostęp do swojego ekwipunku, wystarczy nacisnąć górną strzałkę na padzie kierunkowym, aby natychmiast go otworzyć. Prosty !

Hoduj swoje zwierzęta

Hodowla w Fae Farm jest prosta, ale czasochłonna. Kup zwierzę z jednej z farm na zachód od miasta, zapisz je w domu, a następnie przynieś z powrotem na tę samą farmę w celu rozmnażania. Po co ? Ponieważ zwierzę z twoich własnych zwierząt będzie miało wyższy wskaźnik szczęścia, co pozwoli ci osiągnąć większe wyżyny, opiekując się nim. Co… naszym zdaniem… powoduje, że produkują więcej zasobów. Ale może tak nie być. Aspekt hodowli zwierząt w grze jest nieco zagmatwany.

Weź pod uwagę pory roku

Fae Farm toczy się przez cztery pory roku: wiosnę, lato, jesień i zimę. Każda pora roku przynosi nowe zwierzęta, nowe ryby, nowe przedmioty do zbioru i nowe plony. Gra nie wyjaśnia fantastycznie…

Źródło: www.nintendolife.com