WoW Wrath Of The Lich King Classic utrudnia tworzenie rycerzy śmierciBlizzard podejmuje większe kroki w celu zwalczania problemu z botami w World of Warcraft Classic, w tym blokuje prawie 120 000 kont i przywraca ograniczenia dotyczące tego, kto może tworzyć i grać jako popularna klasa Death Knight w grze.

W poście na forach Wrath of the Lich King Classic Blizzard ogłosił, że zbanował blisko 120 000 „złośliwych kont” z serwerów gry Wrath Classic i Classic Era. Blizzard zauważa, że ​​najnowszy zakaz jest dodatkiem do zwykłych fal banów, które często obejmują „dziesiątki tysięcy kont tygodniowo”.

Tym razem Blizzard idzie jednak o krok dalej. Kiedy Wrath of the Lich King wystartowało w 2008 roku, gracze musieli mieć już postać na poziomie 55 na tym samym serwerze, na którym chcieli stworzyć Rycerza Śmierci, aby to zrobić. Jednak tak nie było w przypadku premiery Wrath Classic, w której Blizzard pozwolił każdemu kontu stworzyć jedną postać Rycerza Śmierci bez żadnych ograniczeń. Wynikało to z faktu, że Blizzard chciał umożliwić graczom zabawę ze znajomymi i wskoczyć od razu do Wrath Classic bez konieczności spędzania dziesiątek godzin na zdobywaniu poziomów z podstawowej wersji WoW.

Ale, jak powiedział kiedyś Garrosh Hellscream, „czasy się zmieniają”. Blizzard przywraca teraz pierwotne ograniczenia dotyczące Rycerzy Śmierci wraz z regionalną konserwacją 21 marca, aby walczyć ze złymi aktorami.

„Umożliwienie każdemu kontu dostępu do Rycerzy Śmierci – nawet jeśli nie spełniało historycznych wymagań – było ważne” – pisze Blizzard. „Jednak teraz, gdy minął początkowy okres uruchamiania, nie chcemy już zezwalać na nieograniczone tworzenie Rycerzy Śmierci na zupełnie nowych kontach. Jest to kuszący wektor, który złośliwi aktorzy mogą wykorzystać, aby bardzo szybko wejść do gry i rozpocząć eksploatację. „

Reakcja społeczności na tę wiadomość była mieszana. Z jednej strony gracze zwracali uwagę na fakt, że możliwość tworzenia Rycerzy Śmierci przez nowe konta bez istniejącej postaci na poziomie 55 byłaby nadużywana przez bottery i „złośliwe konta”, odkąd Blizzard po raz pierwszy ogłosił ten ruch. Wydaje się, że problem tylko się pogorszył z biegiem czasu, a wielu twórców zawartości WoW, takich jak MetaGoblin i WillIE, dokumentowało problem w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Gracze na subreddicie gry zauważają, że zakaz łatwego tworzenia Rycerzy Śmierci prawdopodobnie popchnie botterów do korzystania z płatnej usługi ulepszania postaci w grze, usługi, która od dawna jest kolejnym punktem spornym w społeczności WoW Classic. Ogólnie rzecz biorąc, wydaje się, że gracze są zadowoleni, że Blizzard podejmuje działania, ale wątpię, by powrót ograniczeń wokół Rycerzy Śmierci przyniósł jakąkolwiek trwałą zmianę. Sam Blizzard przyznaje w poście zapowiadającym ograniczenia Death Knighta, że ​​walka z botem to trochę niekończąca się walka, pisząc, że „dopóki istnieje popyt na złoto i inne usługi, za które gracze są gotowi zapłacić prawdziwe pieniądze , ci złośliwi aktorzy będą wracać”.

Blizzard w dużej mierze milczał na temat swoich planów dotyczących WoW Classic w 2023 roku, ale kilka linijek kodu w publicznym obszarze testowym dla obecnego rozszerzenia Dragonflight do WoW daje pewne dowody na to, że wiadomości o tym, co będzie dalej, być może związane z oficjalnymi „hardkorowymi” serwerami, mogą już wkrótce.

Omówione tutaj produkty zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać część przychodów, jeśli kupisz coś polecanego na naszej stronie.Źródło : https://www.gamespot.com/articles/wow-wrath-of-the-lich-king-classic-is-making-it-harder-to-create-death-knights/1100-6512418/?ftag=CAD-01-10abi2f