World Of Demons: Wkrótce zniknie z Apple Arcade

Gra wideo na skraju zniknięcia w związku z usunięciem usługi Apple Arcade

Zbliżające się usunięcie gry World Of Demons

Konserwacja gier wideo lub jej brak jest od pewnego czasu powszechną dyskusją wśród przedstawicieli branży gier. Kolejna gra odchodzi w zapomnienie, gdyż Platinum Games ogłosiło, że jej ekskluzywna gra akcji Apple Arcade, World Of Demons, przestanie istnieć za miesiąc.

Na oficjalnym blogu studia pojawił się dziś czterozdaniowy post potwierdzający usunięcie gry z usługi Apple Arcade 18 stycznia. Na blogu napisano również, że dwa tygodnie później, 1 lutego, gra przestanie działać, nawet dla tych, którzy mogli ją pobrać przed jej usunięciem.

Konsekwencje wyłączności Apple Arcade

Ponieważ Apple Arcade jest jedyną platformą, na której obecnie istnieje World Of Demons, oznacza to, że gra przestanie istnieć 1 lutego, chyba że Platinum Games zdecyduje się wypuścić ją na inną konsolę. Studio wyraża swoją wdzięczność graczom, którzy cieszyli się grą od chwili jej premiery.

Dwutygodniowy okres karencji między usunięciem a całkowitym zamknięciem jest zgodny z polityką Apple Arcade, która stanowi, że jeśli „pobierzesz grę przed opuszczeniem gry Arcade, możesz w nią grać przez co najmniej dwa tygodnie później. Jeśli spróbujesz uruchomić grę Arcade, która nie jest już dostępna, pojawi się komunikat Niedostępny.

Wysoko oceniana gra na skraju wyginięcia

W recenzji serwisu GameSpot ocena World Of Demons 2021 7/10 określiła tę grę jako „solidną akcję”, ponieważ „formuła Platinum dobrze dopasowuje się do urządzeń z systemem iOS dzięki prostemu sterowaniu dotykowemu i szybkiej akcji, która świetnie wygląda i działa na małym ekranie”.

Źródło: www.gamespot.com