Właściciel TikTok ByteDance podobno „agresywnie zmniejsza” swoją działalność związaną z gramiFirma macierzysta Tiktok, ByteDance, podobno zwolniła setki pracowników i jest… "agresywnie downsizing" swoją działalność związaną z grami wideo.

Jak donosi South China Morning Post (i zauważył GamesIndustry), ByteDance zamknął większość swojego Wushuang Studio z siedzibą w Szanghaju i albo zwolnił pracowników, albo przeniósł ich do innych oddziałów firmy. Praca została również zwolniona w studiu rozwoju gier Jiangnan w Hangzhou.

Źródła zaznajomione z redukcją powiedziały, że obecne projekty gier ByteDance – które obejmują kilka gier mobilnych – będą nadal obsługiwane w biurze w Szanghaju, ale najwyraźniej nie rozpocznie się żaden nowy rozwój. Być może najbardziej godną uwagi grą pochodzącą od ByteDance jest Marvel Snap, nowa gra karciana do kolekcjonowania opracowana przez byłego dyrektora Hearthstone, Bena Brode’a.

ByteDance intensywnie inwestował w swój dział gier zaledwie dwa lata temu, robiąc duży krok w kierunku rekrutacji ponad 900 nowych pracowników w 2020 roku. Firma podobno chciała powtórzyć sukces innego chińskiego giganta technologicznego Tencent, który rozszerzył swoją działalność w zakresie gier biznes znacząco w ciągu ostatnich kilku lat – ostatnio inwestując w programistę Elden Ring FromSoftware.

Podobnie jak w przypadku nacisku Netflix na gry, ByteDance testował dodawanie gier do swojej platformy mediów społecznościowych TikTok w maju, ale nie jest jasne, czy ta próba będzie kontynuowana, biorąc pod uwagę doniesienia o zmniejszeniu rozmiaru.

Ryan Dinsdale jest freelancerem IGN. Cały dzień będzie mówił o Wiedźminie.Źródło : https://www.ign.com/articles/tiktok-owner-bytedance-aggressively-downsizing-games-layoffs