Wkrótce remaster Beyond Good and Evil – Ubisoft usuwa oryginalną grę z platform cyfrowych

Ubisoft wycofał swoją popularną przygodową grę akcji Beyond Good and Evil z kilku sklepów cyfrowych, co doprowadziło do spekulacji, że zapowiedziana wcześniej remastera ukaże się wkrótce.

Beyond Good and Evil: oczekiwany remaster

Edycja rocznicowa Beyond Good and Evil, upamiętniająca 20. rocznicę powstania oryginalnej gry z 2003 roku, została potwierdzona w listopadzie zeszłego roku, po tym jak „błąd techniczny” (jak to nazwał Ubisoft) w niezamierzony sposób umożliwił niektórym abonentom Ubisoft+ dostęp do wersji znajdującej się na wczesnym etapie rozwoju.

W tym czasie Ubisoft ustalił okno premiery Beyond Good and Evil 20th Anniversary Edition na „początek 2024 roku”. Niedawno wydawca potwierdził, że więcej informacji na temat remastera przekaże podczas odbywającego się w tym tygodniu Limited Run Games Showcase.

Wskazówki dotyczące rychłego startu

Uważni obserwatorzy internetu zauważyli jednak, że Ubisoft zaczyna wycofywać aktualną wersję Beyond Good and Evil ze sklepów cyfrowych, co prowadzi do spekulacji, że remaster nie tylko otrzyma datę premiery, ale może zadebiutować już wkrótce.

Na platformie Steam strona sklepu Beyond Good and Evil brzmi teraz: „Na prośbę wydawcy gra Beyond Good and Evil nie jest już wyświetlana w sklepie Steam i nie będzie pojawiać się w wynikach wyszukiwania. » I chociaż gra jest nadal dostępna na PC za pośrednictwem GOG (z 70% zniżką, jeśli chcesz ją zdobyć, zanim zniknie na zawsze), remaster z 2011 roku na konsolę, Beyond Good and Evil HD, również został wycofany ze sprzedaży na Xbox.

Jeśli to wszystko jest przygotowaniem do rychłej premiery remasteru Beyond Good and Evil, potwierdzenie powinniśmy otrzymać prawdopodobnie w czasie krótszym niż 24 godziny. Ubisoft obiecał udostępnić więcej szczegółów na temat edycji Beyond Good and Evil z okazji 20. rocznicy powstania gry Beyond Good and Evil jutro, 20 czerwca, podczas Limited Run Games Showcase – transmisja strumieniowa na YouTube i Twitch od 19:00.

Trochę czekania na Beyond Good and Evil 2

Jeśli chodzi o Beyond Good and Evil 2, to pozostaje on niezrealizowanym projektem 16 lat po ogłoszeniu, więc chyba rozsądnie jest nie mieć jeszcze co do niego zbyt wielu złudzeń.

Źródło: www.eurogamer.net