Wiedźmin TTRPG z „rozczarowującą” przerwą w pracach nad Wiedźminem 4

Gra fabularna Wiedźmin ma rozczarowującą przerwę, ponieważ CD Projekt Red pracuje nad Wiedźminem 4 o kryptonimie Polaris. Twórca gier RPG R. Talsorian Games ogłosił przerwę w sierpniu, ale nie jest pewien, kiedy będzie mógł wznowić prace nad grą. Cody Pondsmith, dyrektor liniowy i kierownik projektu w Talsorian, powiedział IGN, że ta wiadomość jest rozczarowująca. ale że nie mają jeszcze dokładnego harmonogramu, ponieważ kilka elementów jest nadal w toku z CD Projekt Red.

Polaris wystartuje najwcześniej w 2025 roku, co oznacza, że ​​przerwa ta może być długotrwała. Chociaż ogólne szczegóły tej historii zostaną prawdopodobnie opracowane na wcześniejszym etapie tworzenia, niektóre treści mogą zostać usunięte z różnych powodów, przez co nie jest pewne, które historie faktycznie trafią do głównej gry.

Fabuła gry RPG rozgrywa się pomiędzy Wiedźminem 2: Zabójcą Królów a Wiedźminem 3: Dzikim Gonem i nie jest bezpośrednio powiązana z Polarisem. Jednakże Talsorian i CD Projekt Red ściśle współpracują, aby zapewnić spójność kanonu Wiedźmina.

Dyrektor liniowy Cody Pondsmith powiedział, że planowana nowa zawartość nie jest bezpośrednio związana z Wiedźminem 4, ale dotyka wielu aspektów uniwersum Wiedźmina, które są istotne dla całego kanonu. Wyjaśnił w pierwszym ogłoszeniu: „Gdy CD Projekt Red rozpoczyna prace nad czwartą grą wideo o Wiedźminie, współpracowaliśmy, aby zapewnić możliwie jak najlepsze połączenie informacji między naszymi dwoma produktami. »

Pondsmith dodał: „Odbyliśmy niezliczoną ilość wielodniowych spotkań, podczas których omawialiśmy uniwersum Kontynentu i przyszłość serii Wiedźmin. Zdaliśmy sobie sprawę, że w tym momencie niezwykle trudne, jeśli nie niemożliwe, będzie niezwykle trudne, jeśli nie niemożliwe, kontynuowanie prac nad serią Wiedźmin TTRPG, przy jednoczesnym zachowaniu powiązania z nadchodzącymi planami CD Projekt Red. »

Pondsmith powiedział również, że gra „nie umarła” i że fani mogą spodziewać się nowej zawartości. Wspomniał także o możliwości niewielkich aktualizacji zawartości: „W tej chwili nie planujemy wydawania znaczących nowych treści podczas tej przerwy, ale mamy nadzieję, że będziemy mogli zaoferować na naszej stronie bezpłatne pobieranie treści obejmujących koncepcje dobrze ugruntowane w Wiedźminie kanonu i których Wiedźmin 4 nie dotknie.”

Tajemnica otaczająca Polaris

Polaris został zaprezentowany w marcu 2022 roku za pomocą pojedynczego zwiastuna i choć oczekuje się, że wkrótce gra nabierze dużego tempa rozwoju, CD Projekt Red nie powiedział praktycznie nic więcej na temat tej długo oczekiwanej kontynuacji.

To zdjęcie zwiastuna dało początek licznym fanowskim teoriom skupionym wokół nowego medalionu, przez co niektórzy zaczęli spekulować, że bohaterką nowej gry będzie Ciri, bohaterka Wiedźmina 3. CD Projekt potwierdził później, że był to wizerunek ryś, ale nie jest jasne, czy jest to nowa szkoła wiedźminów, czy nie.

Nie wiemy nic więcej na temat gry poza tym, że CD Projekt Red współpracował z Epic Games przy opracowywaniu jej na silniku Unreal Engine 5 i że reżyser obiecał, że podczas tworzenia gry nie będzie żadnych „chrupnięć”.

Źródło: www.ign.com