Wideo: YouTuber przeprowadza test wypalania OLED Ultimate Switch, pozostawiony na ponad „1800 godzin prosto”Kiedy ujawniono, że najnowsza wersja sprzętowa Nintendo dla Switcha będzie wyposażona w ekran OLED, natychmiast pojawiły się obawy dotyczące możliwości wypalenia ekranu.

Chociaż tego typu wyświetlacze zaszły dość daleko od czasów PlayStation Vita, ryzyko wypalenia nadal istnieje. Na szczęście od czasu premiery modelu Switch OLED tak naprawdę nie słyszeliśmy o żadnych horrorach, więc czy rzeczywiście jest to coś, o co należy się martwić?

YouTuber „Wulff Den” zostawił swój własny model OLED na ponad 1800 godzin, aby zobaczyć, co się stanie. W teście wykorzystano statyczny zrzut ekranu z gry z The Legend of Zelda: Breath of the Wild oraz Hori SplitPad, aby utrzymać aktywny wyświetlacz systemowy. Więc jaki był wynik? Wygląda na to, że ledwo widać różnicę:

„Nie ma żadnej różnicy w żadnym z testów kolorów, które przeprowadziłem, można również zauważyć, że nie ma zauważalnych śladów wypalenia po prawie 2000 godzinach pracy. Jedyną różnicą, którą można zobaczyć, jest biel na suficie świątyni, jest trochę ciemniejszy, a niebiesko-biały ma lekko zielony odcień”.

„…Jeśli martwisz się wypaleniem OLED na swoim Switchu, ponieważ masz około 2000 godzin w grze, myślę, że możesz się trochę zrelaksować. być może za jakieś 10 lat będziemy mogli zobaczyć ekran HOME, który był wypalony gdzieś w trybie światła na wyświetlaczu, ale w większości przypadków nie masz się czym martwić”.

Wulff Den zamierza pozostawić włączony model OLED, aby zobaczyć, co się w końcu stanie, ale na razie, po blisko 2000 godzinach, wydaje się, że ma się dobrze. Jak idzie twój własny model OLED? Powiedz nam poniżej.

Źródło : https://www.nintendolife.com/news/2022/01/video-youtuber-runs-the-ultimate-switch-oled-burn-in-test-left-on-for-over-1800-hours-straight