Wideo: MVG bada „imponującą” emulację Game Boya i GBA w Switch Online


W zeszłym tygodniu Nintendo zaskoczyło fanów upuszczeniem bibliotek Game Boy i Game Boy Advance dla Switch Online.

Jeśli zastanawiasz się, jak wytrzymują oficjalne emulacje Nintendo, twórca gier i YouTuber Modern Vintage Gamer przyjrzeli się teraz nowym bibliotekom. Werdykt jest taki, że te emulatory są w świetnym stanie, zwłaszcza w porównaniu z poprzednimi wydaniami, takimi jak kolekcja N64:

„Myślę, że Nintendo wyrzuciło to z parku… po prawie niepowodzeniu usługi N64, kiedy została uruchomiona, zajęło im dużo czasu, aby umieścić ją w dobrym miejscu, ale ta jest bardzo dopracowana, to działa bardzo dobrze i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co przyniesie przyszłość dla obu tych usług [GB & GBA] w NSO”.

Oprócz zwiastuna niektórych gier, które pojawią się w tych nowych aplikacjach Switch Online w najbliższej przyszłości, według Nintendo nie ma ustalonego harmonogramu dotyczącego dodawania gier do bibliotek Game Boy i Game Boy Advance.

Co ciekawe, oryginalny wyciek GBA dla Switch Online zawierał partię porzuconych gier. Oprócz tytułów startowych pojawiły się również takie gry jak Metroid: Zero Mission, Pokemon Pinball czy Drill Dozer.

Źródło : https://www.nintendolife.com/news/2023/02/video-mvg-investigates-switch-onlines-impressive-game-boy-and-gba-emulation