Wideo: Analiza techniczna Persona 5 Royal na Switchu przez Digital Foundry


Persona 5 Royal została wydana na Nintendo Switch w zeszłym miesiącu, a eksperci techniczni przetestowali teraz każdą konsolową wersję gry. Jak więc radzi sobie wersja Switch? Po pierwsze, jest to w pełni funkcjonalna wersja gry, bez podstawowych cięć. Nawet czasy ładowania pozostają szybkie.

Są jednak obszary, w których gra odniosła sukces. Rozdzielczość tekstur i zasoby tekstur są „znacznie pogorszone” – szczególnie w porównaniu z wersją na PlayStation 4. Cienie również nie są aż tak widoczne. W odosobnieniu rozdzielczość tekstur nadal jest „w większości dobra”, ale są pewne spadki.

Pod względem rozdzielczości w trybie zadokowanym gra renderuje się w rozdzielczości 1440 x 810, czyli nieco powyżej 720p, a w trybie przenośnym 960 x 540. W handheldach gracze mogą spodziewać się nieco „rozmytego” doświadczenia i niższej rozdzielczości niż inni główne tytuły Atlusa na Switchu, których celem jest głównie 1280×720.

Jeśli chodzi o wydajność, na Switchu można spodziewać się zablokowanej liczby klatek na sekundę na poziomie 30 klatek na sekundę w trybie ręcznym i zadokowanym. Digital Foundry podsumowuje port Switch jako „mniej niż idealny” – z główną krytyką związaną z „niestandardową” jakością obrazu. Ogólnie rzecz biorąc, „nie ma tu złych portów”.

Aby uzyskać drugą opinię, sprawdź naszą recenzję Nintendo Life:

Źródło : https://www.nintendolife.com/news/2022/11/video-digital-foundrys-technical-analysis-of-persona-5-royal-on-switch