Według twórcy WoW, Blizzard ocenia możliwość przeniesienia World of Warcraft na konsolę

World of Warcraft, jedna z najpopularniejszych gier wszechczasów, nigdy nie trafiła na konsole tak, jak inne gry wcześniej. Blizzard nadal nie ogłosił planów wprowadzenia WoW-a na konsole, ale główny programista WoW powiedział, że Blizzard jest „bardzo dobrze przygotowany”, aby to zrobić.

Według twórców WoW przejście na konsole jest możliwe

Holly Longdale, wiceprezes i producent wykonawczy WoW, powiedziała GameMe, że niekoniecznie zgadza się z twierdzeniem, że WoW ma zbyt wiele zawiłości technicznych, aby przenieść go na konsolę.

– Cóż, wszystko zależy od tego, kogo spytasz. Szczerze mówiąc, nie sądzę, żeby tak było. Myślę, że jesteśmy w całkiem dobrym miejscu, dlatego o tym rozmawiamy” – powiedział Longdale. „To złożone pytanie. W przypadku odbiorców konsolowych dostępność prawdopodobnie będzie inna. »

Obecnie Blizzard koncentruje się na swoim ambitnym, trzyczęściowym planie ekspansji, czyli Worldsoul Saga. Jednakże Longdale powiedział, że zespół może w przyszłości „przeanalizować wszystko” w związku z możliwym portem WoW-a na konsole.

„Mamy te trzy rozszerzenia i jesteśmy nimi bardzo podekscytowani. Ale tak, oczywiście. Byłoby wielką nieszczerością powiedzieć, że o tym nie myślimy” – stwierdziła. „Jesteśmy teraz częścią Microsoft. »

Longdale nawiązuje do faktu, że Blizzard jest obecnie częścią Microsoftu po wykupieniu Activision Blizzard za 68,7 miliarda dolarów przez giganta Xbox. Longdale powiedział, że Blizzard nie prowadził jeszcze żadnych rozmów na temat potencjalnego przeniesienia WoW-a na konsole lub dodania go do katalogu Game Pass na PC.

Inne gry MMO, które przeniosły się z komputerów PC na konsole, obejmują między innymi takie tytuły, jak The Elder Scrolls Online, DC Universe Online i Final Fantasy XIV. Podobno istnieją plany przeniesienia Władcy Pierścieni Online na konsolę.

Jeśli chodzi o WoW, gra została wydana pierwotnie w 2004 roku, więc zbliża się 20. rocznica jej powstania. Kolejny dodatek, The War Within, ukaże się jesienią 2024 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=videoID

Wideo: Zwiastun rozszerzenia „The War Within” do World of Warcraft.

Omawiane tutaj produkty zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów. GameSpot może uzyskać część przychodów, jeśli kupisz coś prezentowanego na naszej stronie.

Źródło: www.gamespot.com