Według IGN Xbox zamyka Arkane Austin, Tango Gameworks i inne firmy należące do Bethesdy.

Według IGN trwa zamykanie studiów gier wideo Arkane Austin, Tango Gameworks i innych należących do Bethesdy. Z raportu wynika, że ​​zamknięciem dotknięte jest także Alpha Dog Studios, odpowiedzialne za zeszłoroczną grę mobilną Mighty Doom. Problem dotyczy także gry Roundhouse Games, ale zostanie ona przejęta przez zespół The Elder Scrolls Online, ZeniMax Online Studios.

Zamknięcie studiów

Tango potwierdził tę wiadomość w Internecie, przesyłając podziękowania swoim fanom. Arkane Austin poszło w ich ślady, potwierdzając również tę wiadomość w Internecie, wspominając, że według studia gracze, którzy kupili przepustkę Hero Pass do Redfall, będą uprawnieni do „otrzymania wartości ulepszenia”.

Zamknięcia te nastąpiły po wydaniu przez Tango dobrze przyjętej gry Hi-Fi Rush w zeszłym roku, kilka miesięcy przed wypuszczeniem przez Arkane Austin Redfall, który niestety nie okazał się taki, jak oczekiwano, pozostawiając krytyków i fanów rozczarowanych pierwszoosobową strzelanką do wampirów z studio odpowiedzialne za serię Dishonored.

Oficjalny komunikat Xboxa

IGN dowiedział się o zamknięciach z e-maili wysłanych do pracowników przez szefa studiów gier wideo Xbox, Matta Booty’ego. Ten ostatni jako powód zamknięcia podał zmianę priorytetów, wyjaśniając, że niektóre studia zostaną przeniesione do innych, a niektórzy koledzy opuszczą firmę.

Zmiany te, które dotknęły takie studia jak Arkane Austin, Alpha Dog Studios, Tango Gameworks i Roundhouse Games, mają według Booty’ego zwiększyć inwestycje w inne kluczowe tytuły w portfolio Bethesdy.

Wpływ na sektor gier wideo

Te zamknięcia studiów stanowią uzupełnienie serii innych rozczarowujących zamknięć i zwolnień w 2024 r., w wyniku których w pierwszych pięciu miesiącach roku straci się łącznie ponad 10 000 miejsc pracy. Inni główni gracze z branży, tacy jak Take-Two Interactive, EA, PlayStation, Embracer Group, Unity, Twitch i inni również ogłosili masowe zwolnienia w tym samym okresie.

Źródło: www.gameinformer.com