Według dyrektora generalnego Yvesa Guillemota, wielkie gry Triple-A firmy Ubisoft będą kosztować 70 USD


Po premierze PlayStation 5 i Xbox Series X/S wielu wydawców gier wideo podbiło ceny niektórych swoich gier nowej generacji. Chociaż Ubisoft do tej pory opierał się temu trendowi, mówi dyrektor generalny Yves Guillemot Aksjos w ekskluzywnym wywiadzie, że 70 dolarów jest standardową ceną za większe doświadczenia triple-A opublikowane przez firmę.

Wiedzieliśmy już, że nowa generacja długo opracowywanej gry pirackiej firmy Ubisoft, Skull and Bones, będzie kosztować 70 USD, ale teraz wydaje się, że jest to początek standardowych cen Ubisoft. W tym wywiadzie z AksjosGuillemot stwierdził, że „Niektóre gry będą miały tę samą cenę co konkurencja. Duże gry AAA będą kosztować 70 USD”.

W 2020 r. CTO Ubisoft Frédérick Duguet powiedział, że gry wydane w 2020 r. nie osiągną poziomu 70 USD (i tak się nie stało, poza edycjami specjalnymi). Następnie, w zeszłym roku, Duguet powiedział: „Jeśli chodzi o ceny, analizujemy dynamikę konkurencji w ostatnim kwartale i wciąż szukamy nowych możliwości, ale nie podjęliśmy jeszcze żadnej decyzji”. Dzisiejsze Aksjos Wywiad z Guillemot jest pierwszą wskazówką, że Ubisoft podjął oficjalną decyzję dotyczącą jego cen.

Ubisoft nie jest jedyną firmą zajmującą się grami, która podnosi ceny. Wydawcy tacy jak 2K Games, Activision i Sony sprzedają wybrane gry za 70 USD od czasu wprowadzenia nowych konsol w 2020 roku. Tymczasem w zeszłym miesiącu PlayStation ogłosiło, że podnosi ceny swoich konsol PlayStation 5 w wybranych, poza USA rynków. Skull and Bones, pierwszy tytuł Ubisoftu za 70 dolarów, ma się ukazać 8 listopada. Warto zauważyć, że nowa generacja Assassin’s Creed Mirage jest obecnie wystawiona na stronach internetowych sprzedawców za 50 dolarów.

Możesz przeczytać pełny wywiad z Guillemotem, który porusza takie tematy jak niespokojna kultura pracy Ubisoftu, obecne podejście firmy do NFT po integracji z Ghost Recon Breakpoint i wiele więcej tutaj.Źródło : https://www.gameinformer.com/2022/09/12/ubisofts-big-triple-a-games-will-be-70-according-to-ceo-yves-guillemot