Według Douga Bowsera Nintendo przekształca się w firmę rozrywkową.

Prezes Nintendo of America, Doug Bowser, niedawno powtórzył cel firmy, jakim jest zostanie pełnoprawną firmą rozrywkową, w której gry wideo stanowią rdzeń ogólnego modelu biznesowego. Ambicję tę ilustrują niedawne inicjatywy Nintendo w takich obszarach, jak parki tematyczne i przemysł filmowy, a także partnerstwa z renomowanymi markami, takimi jak LEGO.

Dywersyfikacja Nintendo na inne obszary

W swojej historii Nintendo eksplorowało różne branże, od hoteli miłości po karty do gry. Jednak w ostatnich latach firma dokonała znaczących zmian, inwestując w takie obszary jak parki tematyczne i przemysł filmowy. Nawiązała także współpracę w celu przekształcenia swoich kultowych postaci w produkty pochodne, takie jak gry mobilne i zabawki LEGO.

Cel Nintendo w branży rozrywkowej

Prezes Nintendo Shuntaro Furukawa nakreślił cel firmy, jakim jest wyjście poza podstawową działalność związaną z grami wideo, poprzez zapewnienie szerszego dostępu do postaci Nintendo na całym świecie. Twórca Mario, Shigeru Miyamoto, wspomniał również o chęci Nintendo do współpracy z innymi firmami w celu rozszerzenia swoich postaci na inne obszary.

Sukces premiery filmu Mario

W tym roku film Mario odniósł ogromny sukces, przyciągając do kin 168 milionów widzów, co czyni go najbardziej dochodową adaptacją gry wideo wszechczasów. Bazując na tym sukcesie, Nintendo planuje w przyszłości nakręcić także inne filmy.

Jakie są Twoje przemyślenia na temat potencjalnej transformacji Nintendo w pełnoprawną firmę rozrywkową? Czy wspierałbyś Nintendo w ekspansji na inne obszary rozrywki, o ile gry wideo pozostaną w centrum ich podstawowej działalności? W jakie inne obszary rozrywki chciałbyś, aby Nintendo zainwestowało? Podziel się swoimi przemyśleniami poniżej.

Źródło: www.nintendolife.com