Warner Bros. Banki gier w serwisie na żywo na przyszłość

Warner Bros. Games chce więcej inwestować w usługi na żywo nawet po porażce Suicide Squad: Kill the Justice League. Dyrektor generalny Warner Bros Discovery i prezes firm zajmujących się streamingiem i grami JB Perrette mówił o strategii firmy podczas niedawnego wydarzenia w Morgan Stanley. Uznaje sukces takich projektów, jak gra dla jednego gracza Hogwarts Legacy, która w ubiegłym roku stała się najlepiej sprzedającą się grą w Stanach Zjednoczonych, ale twierdzi, że biznes związany z wydaniami na konsole AAA może być „niestabilny”.

Główne obszary rozwoju Warner Bros. Gry

Perrette wyjaśnia, że ​​Warner Bros. przygląda się swoim czterem głównym franczyzom – Mortal Kombat, Game of Thrones, Harry Potter i DC – i ma nadzieję rozszerzyć swoją działalność na mobilną i wieloplatformową przestrzeń free-to-play. Zanim wysiłki Warner Bros. przyniosą skutek, minie trochę czasu. przynoszą owoce, a Perrette szacuje, że wpływ będzie widoczny między 2025 a 2027 rokiem. Wspomina jednak, że jeszcze w tym roku firma wprowadzi na rynek więcej darmowych tytułów mobilnych.

Orientacja na usługi na żywo

Ta zmiana spowoduje, że firma położy nacisk na ofertę usług na żywo. Perrette jest na przykład zainteresowany stworzeniem ciągłego projektu w świecie Harry’ego Pottera. Jest to strategia, która będzie opierać się na adresach IP miliarderów w sposób zapewniający spójne strumienie przychodów. Celem jest wygenerowanie „znaczącego wzrostu” w grach „w nadchodzących latach”.

Przyszłość franczyz Warner Bros Gry

Jednocześnie wielu uważa już grę Suicide Squad za projekt usługi na żywo, mimo że jej twórca, Rocksteady Games, nie wydaje się zainteresowany używaniem tej etykiety. Jeśli chodzi o uniwersum Harry’ego Pottera, Warner Bros. jasno wyraził chęć stworzenia kolejnych przygód w tym uniwersum, w tym gry w Quidditcha.

Źródło: www.ign.com