WarioWare: Move It — szalone i zabawne mikrogry z Joy-Conem!

Czy jesteś fanem serii WarioWare? Przygotuj się więc na szaloną i różnorodną przygodę z WarioWare: Move It na Nintendo Switch. Ta nowa odsłona serii skupia się na kluczowych elementach, które zapewniły sukces serii i doprowadza ją do punktu kulminacyjnego. Gracze będą musieli opanować różne pozycje za pomocą dwóch kontrolerów Joy-Con, a następnie grać w mikrogry z dużą szybkością, wymagającą instynktownych reakcji.

Szalone mikrogry Move It

WarioWare: Move It pozwala bawić się całą serią mikrogier oferujących nowe doświadczenia. W jednej sekundzie będziesz podnosić ręce, aby wznieść toast za postacie na imprezie, a w następnej będziesz musiał trzymać Joy-Cony jak parasol, aby chronić kobietę przed deszczem, zanim podniesiesz je, aby chwycić duży nos. Ku uciesze fanów serii w Move It obecny jest bezczelny humor i kreatywność.

Różne pozycje pozwalają przygotować się do kolejnych mikrogier, ale niektóre są bardziej skomplikowane niż inne. Pozycja „Model Hand” jest myląca, ponieważ trzeba puścić jeden kontroler Joy-Con, a następnie przesunąć drugi do wolnej ręki, aby wykonywać gesty drugą ręką; Nawet po ukończeniu trybu fabularnego miałem trudności z ustawieniem się na czas w tej pozie ze względu na strukturę połączonych mikrogier. Szkoda, że ​​ta pozycja jest tak skomplikowana w przygotowaniu, bo znajdują się w niej niektóre z moich ulubionych mikrogier. Na przykład „Ba-KAW” prosi Cię o przyjęcie pozycji kurczaka i oferuje szeroką gamę doskonałych, ale także frustrujących gier. Z drugiej strony moją ulubioną aktywnością jest poziom bossa, na którym można przewracać steki; Kilka razy mi się nie udało, ponieważ polecenia nie zawsze są dobrze rejestrowane, chyba że wykonujesz przesadne ruchy, gdy mięso przechodzi przez przenośnik taśmowy.

Szalona biblioteka mikrogier

Na szczęście biblioteka Move It jest pełna dziwnych mikrogier, w które nie mogłem się doczekać. Kilka razy uśmiechnąłem się ironicznie lub wprost powiedziałem: „To było niesamowite” po odkryciu oryginalnej mikrogry. Jednak niektóre z nich nie są w pełni skuteczne, ponieważ nieprecyzyjne sterowanie ruchem prowadzi do frustrujących błędów, a inne nie są wystarczająco opisowe, aby zrozumieć, co należy zrobić w krótkim czasie. Na szczęście, jeśli nie masz już życia, możesz kontynuować, wykonując „Świętą Pozę”, która jest w zasadzie zabawną wersją pozycji jogi, aby zyskać dodatkowe życie.

Praca nad setkami mikrogier jest fajna, ale jak zawsze, lepiej jest z innymi. WarioWare: Move It nawiązuje do jednej z najlepszych gier z serii, WarioWare: Smooth Moves na Wii, która była jedną z moich ulubionych gier na wieczorne wyjścia z przyjaciółmi. Z Move It też wiązałem duże nadzieje.

Jednak ze względu na skomplikowane pozycje i problemy z dokładnością w niektórych mikrograch, główny tryb Move It jest trudniejszy do polecenia niż jego poprzednik na Wii, szczególnie dla zwykłych graczy. Na szczęście tryb wieloosobowy w trybie imprezy umożliwia wykonywanie prostszych póz za pomocą jednego kontrolera Joy-Con w wolniejszym tempie podczas zabawnych zawodów. To szalone i działa na zasadzie honoru, ale moja ulubiona odmiana polega na ukończeniu mikrogier z dodatkowymi wyzwaniami, takimi jak siedzenie na podłodze lub nadymanie policzków podczas gry. Inna odmiana zanurza Cię w grze planszowej, w której wygrane mikrogry umożliwiają rzucanie kostkami. Te tryby poboczne doskonale nadają się do zabawy z przyjaciółmi i są najlepszym sposobem na grę w Move It w grupie.

Po Get It Together i Game & Wario, Move It to gra WarioWare, na którą czekałem ponad 15 lat i w dużej mierze spełniła moje oczekiwania. Chaos sterowany ruchem oferuje wiele zabawnych i innowacyjnych doświadczeń, chociaż istnieją pewne mniej udane mikrogry. Niezależnie od tego, biblioteka gier WarioWare: Move It jest pełna mikrogier, w które będę z przyjemnością grać przez wiele miesięcy.

Źródło: www.gameinformer.com