Wargroove 2 zmierza na Switcha i PC


Wydawca Chucklefish ogłosił dziś Wargroove 2, kontynuację dobrze przyjętej strategicznej gry RPG inspirowanej Advance Wars.

Stworzony przez Robotality, Wargroove 2 rozgrywa się trzy lata po pierwszej grze, a nowa frakcja chce wykorzystać starożytną technologię do podboju obecnie spokojnej krainy Aurenia. Główna historia toczy się w trzech połączonych ze sobą kampaniach rozgrywających się na lądzie, morzu i niebie i obejmuje nową obsadę dowódców. Zawiera również nową kampanię roguelike o nazwie Conquest, w której gracze muszą ukończyć serię mniejszych bitew, dokonując stałych wyborów i polegając na tej samej puli jednostek, zdrowia i zasobów.

Wargroove 2 oferuje kooperację i bitwy dla czterech graczy (lokalne i online), a także dostosowywanie zasad i grę asynchroniczną. Edytor w grze pozwala graczom tworzyć niestandardowe mapy, kampanie, a nawet przerywniki filmowe, którymi można dzielić się z innymi graczami.

Pierwszy Wargroove został okrzyknięty zabawnym powrotem do Advance Wars, kiedy został wydany w 2019 roku, więc nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co Chucklefish ma w zanadrzu w kontynuacji. Wargroove 2 nie ma okna wydania, ale ma ukazać się na Switchu i PC. Recenzję pierwszej gry możecie przeczytać tutaj.Źródło : https://www.gameinformer.com/2023/03/08/wargroove-2-is-coming-to-switch-and-pc