W niektórych krajach gracze Ghost of Tsushima otrzymują automatycznie zwrot pieniędzy na platformie Steam.

Steam automatycznie zwraca pieniądze graczom, którzy kupili wersję reżyserską Ghost of Tsushima w krajach, w których PSN nie jest dostępny. W zeszłym tygodniu – mniej więcej w tym samym czasie, gdy Helldivers 2 został wycofany ze sprzedaży w 177 krajach po katastrofalnym wprowadzeniu wymogu łączenia PSN – twórca Ghost of Tsushima, Sucker Punch, potwierdził, że gracze Steam nie będą musieli rejestrować się w PSN, jeśli chcieli jedynie zagrać w kampanię dla jednego gracza Director’s Cut na Steamie. Wygląda jednak na to, że sklepy internetowe, takie jak Steam i Green Man Gaming, zdecydowały się – lub otrzymały takie polecenie – na automatyczny zwrot kosztów zamówień przedpremierowych od osób mieszkających na terytoriach, na których gracze nie mogą legalnie zarejestrować się w PSN.

Automatyczne zwroty pieniędzy za Ghost of Tsushima

Chociaż nie było oficjalnego komunikatu ze strony Sony, Steam ani Sucker Punch w sprawie automatycznych zwrotów pieniędzy, subreddit gry i wiele serwisów społecznościowych są zalewane skargami od graczy, którzy zamówili grę w przedsprzedaży, aby dowiedzieć się, że ich zamówienie zostało anulowane . Ponieważ deweloper Sucker Punch jest częścią rodziny PlayStation Studios, wygląda na to, że podjęto decyzję o zapobiegawczym zwróceniu wszystkich zamówień przedpremierowych graczom, którzy nie mogą legalnie zarejestrować się w PSN, po tym, jak fani masowo skrytykowali Helldivers 2, ostatecznie zmuszając Sony do wycofania się. Osoby zamawiające na platformie Steam w przedsprzedaży otrzymują następujący komunikat: „Otrzymujesz zwrot pieniędzy za grę kupioną w przedsprzedaży – Ghost of Tsushima. Wydawca tej gry wymaga teraz dodatkowego konta, aby móc grać w określone części gry – a tego konta nie można utworzyć w Twoim kraju. » Początkowo sądzono, że tylko firma Green Man Gaming zdecydowała się na bezprecedensowy krok w postaci automatycznego zwrotu pieniędzy za zamówienia Ghost of Tsushima w przedsprzedaży, jednak wielu graczy zgłasza, że ​​to samo dzieje się teraz także na Steamie i w Epic Games Store. Skontaktowaliśmy się z Sucker Punch i Sony w celu uzyskania wyjaśnień i zaktualizujemy tę informację, gdy tylko otrzymamy odpowiedź.

Wersja reżyserska Ghost of Tsushima na PC

Ghost of Tsushima Director’s Cut zostanie ostatecznie wydany na PC 16 maja 2024 r. Zespół Nixxes Software ujawnił niedawno informacje na temat rozgrywki międzyplatformowej i wymagania systemowe Ghost of Tsushima Director’s Cut na PC. Opisał także nową, opcjonalną nakładkę interfejsu PlayStation na PC.

Źródło: www.eurogamer.net