W którą grę Zelda powinieneś zagrać jako pierwszy?


Obraz: Życie Nintendo

W okresie świątecznym ponownie publikujemy wybrane funkcje z ostatnich 12 miesięcy. Mieszanka punktów do dyskusji, wywiadów, opinii i innych materiałów od pracowników i współpracowników NL, znajdziesz naszą zwykłą mieszankę troskliwości, wiedzy, frywolności, retro nostalgii i — oczywiście — entuzjazmu dla wszystkiego, co związane z Nintendo. Wesołych świąt!


Zapowiedź solidnej daty premiery dla BOTW2 The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom zapoczątkowało nową, bardziej intensywną fazę entuzjazmu dla jednej z najbardziej oczekiwanych kontynuacji dekady. Jasne, nowa gra Zelda jest zawsze wielka wiadomość, ale kiedy jest to kontynuacja jednej z najlepiej przyjętych gier wideo wszechczasów – i takiej, która dała Nintendo Switch tytuł startowy, który może rywalizować z Super Mario 64 – poziom podniecenia osiągnie gorączkę w nadchodzących miesiącach, gdy zbliżamy się do premiery w maju 2023 r.

Podczas gdy wielbiciele serii, tacy jak my, będą się zastanawiać, jak Eiji Aonuma i spółka. będą opierać się na tym, co wiemy z Breath of the Wild oraz również w jakiś sposób przewyższy nasze podniebne oczekiwania, cały ten zgiełk bez wątpienia przyciągnie uwagę graczy, którzy nigdy wcześniej nie chwycili Master Sword i nie dali Ganonowi solidnego bicia. Po ponad pięciu latach na rynku jest ich ponad 111 milion Przełączniki na wolności, a wiele z nich należy do ludzi, którzy mogą myśleć, że Zelda to spiczasty facet w zielonym (lub niebieskim). Wśród nich będą ludzie, być może twoi krewni i przyjaciele, którzy chcą wiedzieć, dlaczego wszyscy są tak podekscytowani, i — z twoją pomocą — jesteśmy tutaj, aby zaoferować porady, jak wciągnąć ich w serial.

Od czego zacząć z dużą franczyzą, taką jak ta, to dylemat, o którym rozmawialiśmy wcześniej, ale dzisiaj pomyśleliśmy, że skupimy się konkretnie na tym, która Zelda byłaby najlepsza do przyjęcia nowych graczy w okresie poprzedzającym Tears of the Kingdom. Mamy swoje indywidualne przemyślenia na ten temat — które są zaskakująco różnorodne! — ale na dole znajdziesz także ankietę zawierającą wszystkie główne gry z tej serii.

Zobaczmy więc, co według Team NL warto wcisnąć w *liczy na palcach* siedem i pół miesiąca do ataku TOTK. Mnóstwo czasu, żeby nadrobić zaległości, prawda?

The Legend of Zelda: Ocarina czasu (N64)

The Legend of Zelda: Ocarina czasu (N64)

Wydawca: Nintendo / Deweloper: Nintendo EAD

Data wydania: 23 listopada 1998 (USA) / 11 grudnia 1998 (Wielka Brytania/UE)
Dostępne na: NSO + pakiet rozszerzeń
The Legend of Zelda: Odnośnik do przeszłości (SNES)

The Legend of Zelda: Odnośnik do przeszłości (SNES)

Wydawca: Nintendo / Deweloper: Nintendo EAD

Data wydania: 13 kwietnia 1992 (USA) / 24 września 1992 (Wielka Brytania/UE)
The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Switch)

The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Switch)

Wydawca: Nintendo / Deweloper: Nintendo SPD

Data wydania: 3 marca 2017 (USA) / 3 marca 2017 (Wielka Brytania/UE)
The Legend of Zelda: The Wind Waker (GCN)

The Legend of Zelda: The Wind Waker (GCN)

Wydawca: Nintendo / Deweloper: Nintendo EAD

Data wydania: 24 marca 2003 (USA) / 2 maja 2003 (Wielka Brytania/UE)

Zelda Tears of the Kingdom
Przygotuj się na to — Obraz: Nintendo

To trudne, to na pewno. Myślisz, że Skyward Sword to lepszy wybór? Świętokradztwo sugerować coś innego niż oryginał? Daj nam znać, jeśli zgadzasz się z którymkolwiek z powyższych w komentarzach, i zagłosuj w poniższej ankiecie, aby dać nam znać, gdzie polecasz rozpocząć swoją przygodę z Zeldą.

Uwaga. W większości wymieniliśmy przeróbki i oryginały obok siebie. Pominęliśmy kilka portów, głównie dlatego, że jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek wziął, powiedzmy, port GBA LttP na wersję SNES — zwłaszcza, gdy oryginał jest dostępny za pośrednictwem Nintendo Switch Online. Pominęliśmy również gry wieloosobowe.

Źródło : https://www.nintendolife.com/features/best-of-2022-which-zelda-game-should-you-play-first