W którą grę horrorową powinieneś zagrać w te Halloween?


Wstęp

Jest prawie październik, a wiesz, co to oznacza: jesteśmy w nastroju na trochę upiornych przeżyć w oczekiwaniu na Halloween. Gry wideo są bardziej niż objęte tym działem, ale jest tak wiele sposobów na zastraszenie. Ułatwiliśmy wybór przerażającej gry, udostępniając różne kategorie w zależności od tego, czego szukasz, czy to strach przed skokiem, niesamowita atmosfera, czy pokręcona narracja. Jako personel usiedliśmy i wybraliśmy niektóre z naszych ulubionych w tych konkretnych obszarach, dając Ci wiele klasycznych i nowoczesnych wyborów. Więc spójrz poniżej i wybierz swój strach!


Klasyczne terrory

Klasyczne terrory

Czasami chcesz po prostu zagrać w klasykę! Widząc, jak gatunek survival-horror ewoluował przez lata, może być cenne, więc rozważ te typy jako lekcję historii w najczęściej omawianych grach na szczycie gatunku horroru. To Twoja szansa, aby zobaczyć dlaczego. Silent Hill ma wiele wzlotów i upadków, ale Silent Hill 2 wyróżnia się najlepszym z tej grupy za swoją pokręconą narrację i oślepiające zakończenia. Fatalna rama II również bierze koronę w swojej szanowanej serii; odkrywanie upiornego miasta jako siostry Mio i Mayu i poznawanie horrorów „Crimson Sacrifice Ritual” to jedno z najbardziej przerażających doświadczeń. I podczas gdy Penumbra poprzedził i ustanowił wiele pomysłów znalezionych w Amnesia: The Dark Descent, Frictional Games naprawdę przeniosło sprawy na nowy poziom. Resident Evil trudno jest polecić ludziom powrót do oldschoolowego oryginału, gdy remake z 2002 roku miał lepszą grafikę i rozgrywkę. Niestety, Wieża zegarowa nie ma takiej opcji, więc będzie to trochę przestarzałe, ale ważne jest, aby zobaczyć korzenie Scissormana.


Ostatnie przerażenia

Ostatnie przerażenia

Jeśli jesteś fanem horrorów, prawdopodobnie jesteś na bieżąco ze starszymi tytułami i szukasz czegoś nowego. Te wybory to jedne z najlepszych, jakie pojawiły się na rynku w ciągu ostatnich kilku lat. Kilka najważniejszych informacji z naszych wyborów: Fasmofobia jest obecnie we wczesnym dostępie i robi furorę, szczególnie na Twitchu, ze względu na jej czteroosobowy charakter współpracy, co pozwala ci połączyć siły jako łowcy duchów i mieć wpływ na twoje działania (i głos) na interakcje z zmarły. Oblicze to fantastyczny duchowy następca PT, w którym odkrywasz ciągle zmieniający się dom i odkrywasz jego przerażającą przeszłość. Jego dwie pierwsze części są obecnie dostępne we wczesnym dostępie i zostały dobrze przyjęte. Ale naprawdę nie możesz się pomylić z tegorocznymi Resident Evil Village. Capcom naprawdę zrobiło tutaj wrażenie, z przerażającymi lokalizacjami, takimi jak domek dla lalek i jaskinie Lycan, obok wielkich bossów, takich jak Lady Dimitrescu i Moreau. Jeśli chcesz mieć nowszą wersję starszej gry Resident Evil, Resident Evil 2 (Remake) to najlepsza opcja.


Horror psychologiczny

Horror psychologiczny

Dobrze zrobione horrory mieszają ci w głowie, sprawiając, że kwestionujesz wszystko, co widzisz i słyszysz. Horror psychologiczny to popularny podgatunek, który sprawił, że wybranie tylko kilku do tej kategorii było trudnym zadaniem (jak widać!). Te gry świetnie sprawiają, że czujesz się niekomfortowo i wykorzystują twoje psychologiczne słabości. Wiele z tych tytułów ma mierniki zdrowia psychicznego lub efekty w postaci halucynacji słuchowych lub wzrokowych, ale niektóre idą dalej niż inne. Silent Hill: Shattered Memories sprytnie przeprowadza testy psychologiczne, aby przeanalizować ciebie, zmieniając elementy rozgrywki na podstawie twoich odpowiedzi. Wieczna ciemność prosto z tobą, jeśli twój wskaźnik zdrowia psychicznego spadnie zbyt nisko, robiąc wszystko, od subtelnych rzeczy, takich jak przekrzywione kąty kamery, po efekty łamania czwartej ściany, takie jak pojawienie się niebieskiego ekranu śmierci lub stwierdzenie, że wszystkie twoje pliki zapisu zostały „usunięte”. Każda z tych gier sprawi, że będziesz kwestionować to, co dzieje się wokół ciebie, gdy będziesz próbował poskładać to, co naprawdę się dzieje.


Skok przeraża

Niezapomniane przerażające skoki

Co sprawia, że ​​przerażająca gra jest dobra? Dla wielu sprowadza się to do strachów przed skokiem, które, spójrzmy prawdzie w oczy, są najbardziej zabawnymi rzeczami do oglądania. Kiedy gra zaskakuje Cię tak bardzo, że zaczynasz krzyczeć lub szarpać się, coś jest zrobione dobrze. W końcu szukamy tych doświadczeń, ponieważ chcemy się bać. Jednak porządne wystraszenie skoku nie jest łatwym wyczynem, a ta kategoria okazała się dla nas trudniejsza, niż się spodziewaliśmy. Przerażające gry zwykle mogą z powodzeniem wykonać jedną lub dwie z nich, ale znalezienie konsekwentnego w całej przygodzie jest rzadkie. Czuliśmy, że powyższe gry dobrze zrobiły to drugie, zaskakując nas więcej niż kilka razy.

Seria Outlast wyrobiła sobie markę w tej dziedzinie, ale w Outlast 2 jest ich więcej i więcej, więc dajemy jej ukłon. Alien: Isolation to po prostu fantastyczna gra w kotka i myszkę, więc prawie za każdym razem, gdy obcy cię łapie, jest to moment warty skoku. I chociaż The Last of Us: Part II jest bardziej przerażającą sytuacją niż zwykłym horrorem, miał kilka dobrych przerażających skoków, aby sprzedać swoje bardziej intensywne momenty. Jeśli to nie wystarczy, Spooky’s Jump Scare Mansion to gra poświęcona właśnie temu elementowi, wymagająca od ciebie przejścia przez 1000 pokoi terroru – wszystko w imię zmuszenia cię do ruszenia się z miejsca.


Atmosferyczne dreszcze

Atmosferyczne dreszcze

Każdy fan horrorów wie, że dobra niesamowita atmosfera może przyćmić wszystko i zdefiniować doświadczenie. Jest to jeden z najważniejszych elementów tworzenia napięcia i sprzedawania terroru. Te gry zachwycają ich atmosferą i sprawiają, że jest to podstawa rozgrywki. Soma jest tego najlepszym przykładem, skupiając się na zanurzeniu, dzięki eksploracji opuszczonego podwodnego ośrodka badawczego, podczas gdy przeklęta szkoła w Detention jest złowrogą obecnością, powoli odkrywając swoje większe grozy z zaskoczeniem i radością. Nie można mówić o Bloodborne bez omawiania jego niepokojącej atmosfery inspirowanej HP Lovecraftem, co sprawia, że ​​zaangażowanie w czystą estetykę horroru jest wielką wygraną dla From Software. Każda z gier z tej listy przenosi Cię bezpośrednio do swoich ustawień. Tak, szczególnie ten, który zamyka cię w postaci animatronicznych. Wszyscy marzyliśmy o tym strasznym spotkaniu, Pięć nocy u Freddy’ego.


Pokręcone opowieści

Pokręcone opowieści

Jeśli chcesz gry, która sprawi, że będziesz myślał o tym, co do diabła właśnie się wydarzyło, te opcje sprawią, że będziesz mieć to uczucie z wielu różnych powodów. Supermassive’s Until Dawn stawia w twoich rękach wybory dzięki rozgałęziającym się ścieżkom i postaciom, które mogą zginąć w mgnieniu oka, jeśli nie będziesz ostrożny, ale jego historia przekonuje cię także tym, jak obejmuje wiele różnych horrorów i łączy je ze sobą. The Walking Dead dostarcza swoich przerażeń poprzez strach przed utratą uroczej dziewczynki w okrutnym świecie pełnym zombie, z kilkoma pamiętnymi decyzjami po drodze. Lucjusz nie mówi się o tym wystarczająco; grasz jako sześcioletni syn Lucyfera i mordujesz członków rodziny. Jak to za intrygę?

w Fatal Frame II: Karmazynowy Motyl, patrzysz z przerażeniem, gdy patrzysz, jak siostry stają się ofiarą starożytnego rytuału, a od tego momentu rzeczy stają się jeszcze bardziej szalone. Rule of Rose to jedna z najbardziej pokręconych opowieści na tej liście, gdy odkrywasz traumatyczne dzieciństwo dziewczynki w sierocińcu, gdzie widzisz, jak naprawdę złe mogą być dziewczyny, zwłaszcza gdy ustanowiona jest hierarchia. A gra przygodowa Corpse Party nie przypomina tu niczego innego, ponieważ jest w równym stopniu niepokojąca i głupkowata. Upiorne szkoły mają tendencję do uwidaczniania tego u dzieci.


Polowanie na zombie

Polowanie na zombie

Słuchaj, czasami chcemy po prostu skosić zombie. Nic w tym złego! Pokonanie niekończącej się hordy zapewnia niesamowity przypływ adrenaliny. Te gry stawiają cię w obliczu najgorszych szans, zmuszając do oszczędzania zasobów, znajdowania zapasów i robienia wszystkiego, co konieczne, aby przetrwać epidemię zombie. Seria Resident Evil zyskała reputację dzięki temu, że zmusza cię do pocenia się, biegając lub strzelając. Jeśli chcesz czegoś nowego, polecamy remake Resident Evil 2, ponieważ Mr. X nigdy nie był bardziej przerażający. Jest jednak powód, dla którego Resident Evil 4 jest tak powszechnie ceniony, więc nie możesz się pomylić z tym wyborem. Dying Light i State of Decay 2 pozwalają odkrywać otwarte światy i próbować przetrwać codzienne lęki, budując większe i lepsze rzeczy. A jeśli chcesz po prostu strzelać do zombie z przyjaciółmi, World War Z podrapie to swędzenie.


Przyjazny rodzinie

Rodzinne przerażenia

Rozumiemy, że nie każdy chce czegoś tak dojrzałego i makabrycznego, a być może szukasz czegoś bardziej nastawionego na młodszą publiczność. Jest to szczególnie ważne w roku, w którym obecna kwarantanna COVID-19 oznacza, że ​​musimy wykazać się kreatywnością w wprowadzaniu ducha Halloween do dzieci – osób demograficznych, które najbardziej lubią święta i przebierają się. Oto kilka bardziej przyjaznych rodzinie typów, które są w gamie urocze, aby zapewnić dreszczyk emocji związany z wizytą w nawiedzonym domu.

W serii Costume Quest możesz zbierać cukierki i kostiumy podczas uroczych przygód, ale Costume Quest 2 to nasz ukłon w stronę ulepszeń rozgrywki w stosunku do swojego poprzednika. Nigdy nie możesz się pomylić z grą Nintendo do grania dla dzieci, więc ostatnia Luigi’s Mansion 3 to świetny wybór, zwłaszcza z dodatkiem Gooigi i jego rozszerzonymi elementami współpracy i rywalizacji. Hello Neighbor jest zawsze hitem wśród młodszej publiczności; coś o wkradaniu się do domu sąsiada i oszukiwaniu go nigdy się nie starzeje. I jest powód, dlaczego Gęsia skórka po tylu latach wciąż jest popularny, a Night of Scares wydaje się urzekać w przestrzeni gier wideo.Source : https://www.gameinformer.com/feature/2021/09/27/which-horror-game-should-you-play-this-halloween