Vicarious Visions zaproponowało Nintendo grę Donkey Kong 3D, ale…

Projekt gry Donkey Kong porzucony przez Vicarious Visions

Firma Vicarious Visions, obecnie znana jako Blizzard Albany, zaproponowała Nintendo grę 3D Donkey Kong. Studio to, słynące ze wsparcia przy tworzeniu Destiny 2, kilku tytułów Call of Duty oraz Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2, pracuje nad kontynuacją Donkey Kong Tropical Freeze.

Projekt, nazwany „Freedom”, był grą platformową zaplanowaną na Switcha. Niestety, pomimo oczekiwań fanów, prace nad grą nie trwały długo i zostały anulowane w 2016 roku, kiedy Activision zdecydowało się skupić na franczyzie Call of Duty. To wtedy założyciele Vicarious Visions, Karthik i Guha Bala, opuścili studio i założyli Velan Studios.

Szczegóły odwołanego meczu

Według filmu DidYouKnowGaming zatytułowanego „Donkey Kong’s Lost 3D Platformer and the Decline of Activision Blizzard”, wielu anonimowych twórców Vicarious Visions potwierdziło prace nad porzuconą grą Donkey Kong. Gra, której akcja rozgrywa się na wyspie z otwartym światem, miała zaprezentować wiedzę studia w zakresie jazdy na deskorolce, a Donkey Kong ślizgał się po mapie z bananami pod stopami.

Pomimo utrzymujących się plotek projekt nie przetrwał długo i został odwołany już po sześciu miesiącach. Firma Vicarious Visions, założona w 1991 r. i przejęta przez Activision w 2005 r., od tego czasu w 2022 r. zmieniła nazwę na Blizzard Albany.

Źródło: www.eurogamer.net