Vampire Survivors – animowana adaptacja telewizyjna | Game Informer

Vampire Survivors trafia do Hollywood jako animowana adaptacja telewizyjna

Deweloper Poncle potwierdził, że jego przebojowa gra Bullet Hell zostanie przeniesiona na mały ekran dzięki współpracy z firmą konsultingową Robot Teddy i firmą medialną Story Kitchen. Dmitri Johnson, twórca filmów Sonic the Hedgehog, Derek Kolstad, scenarzysta Johna Wicka, oraz agent APA Mike Goldberg stoją na czele Story Kitchen. Brak jest informacji na temat obsady lub daty premiery.

„Najważniejszą rzeczą w Vampire Survivors jest fabuła, więc spełnieniem marzeń jest zobaczenie, jak mała gra niezależna, którą tworzyłem w weekendy, ożywa jako animowany program telewizyjny! Wspaniale jest też współpracować z tak doświadczonymi i utalentowanymi ludźmi, aby stworzyć program. Zastanawiam się jednak, czy zdali sobie sprawę, że w Vampire Survivors nie ma ani jednego wampira” – mówi w komunikacie prasowym Luca Galante, założyciel firmy Poncle.

Przekształcenie gry zręcznościowej w animowany program

Jeśli zastanawiasz się, jak pikselowa gra zręcznościowa może zostać przekształcona w program, to warto wiedzieć, że Vampire Survivors zostało już wcześniej ożywione w formie animowanej. Jego dwa rozszerzenia – Legacy of the Moonspell i Tides of the Foscari – oba zawierały zgrabne animowane zwiastuny, więc mogą to być punkty odniesienia dla potencjalnego wyglądu tej serii.

Sukces Vampire Survivors

Vampire Survivors zyskało szerokie uznanie, zdobywając kilka nagród na koniec roku i odchodząc z kilkoma trofeami BAFTA w tym roku, w tym zdobywając nagrodę dla najlepszej gry. To ożywienie w formie animowanej zapewne przyciągnie jeszcze większą publiczność.

Źródło: Game Informer.